Trwa przebudowa ulicy Modrzejowskiej w centrum Sosnowca. Prace cały czas trwają na skrzyżowaniu Modrzejowskiej z Kościelną i Targową.

W połowie lipca rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa ulicy Modrzejowskiej w centrum Sosnowca.

Z głównej ulicy handlowej zniknęły wszystkie ławki, donice i inne elementy małej architektury. Robotników można spotkań na skrzyżowaniu ul. Modrzejowskiej z Kościelną, a także Modrzejowskiej z Targową.

Co się zmieni?

Trwa przebudowa ul. Modrzejowskiej w centrum Sosnowca - fot. MC
Trwa przebudowa ul. Modrzejowskiej w centrum Sosnowca – fot. MC

Ulica Modrzejowska przejdzie prawdziwą metamorfozę. Sama ulica zyska nowe LED-owe oświetlenie, a obecną niezbyt efektowną kostkę brukową zastąpią granitowe płyty. Zmieni się również architektura ulicy – pojawią się stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci oraz ograniczniki ruchu. Przybędzie również zieleni, w specjalnych wypustach zostaną posadzone drzewa – lipy srebrzyste.

Ciekawym akcentem będzie także fontanna, która pojawi się na wysokości drogerii Rossmann. Ma być podobna do tej, która funkcjonuje już na skwerku przy ul. Małachowskiego.

Ile to wszystko potrwa?

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ
Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu – fot. MZ

Przebudowa głównego miejskiego deptaka ma kosztować blisko 3,4 mln zł, a wykonawcą prac jest firma TKS. Prace mają potrwać do końca roku. Jesienią gotowy ma być za to ciepłociąg.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że pomyślano o zabezpieczeniu tego wszystkiego przed samochodami oraz o skutecznym zamykaniu wjazdu w godzinach „handlowo-deptakowych”?
    PS
    A co z Patelnią ale w sensie budynków wokół niej? Bo tylko jeden „Hotel” wygląda OK, ze dwa inne jako-tako a reszta to ruiny! Zasłoni się je szmacianymi elewacjami jak na rogu Targowej i Głowackiego?

    • Sa pod centrum ale w cholere meneli z niego korzysta wiec odradzam zreszta mozna sie czyms zarazic bo Sosnowiec z tymi menelstwami nic nie robi… jak widac pod przejsciem tak i jak nad przesciem wizerunek Sosnowca obsrani obszczani i smierdzacy rowniez mozna w plazie a jak tam nie pasuje to nos ze soba turystyczny klozet… albo i prywatnego toi toia sobie postaw na srodku modrzejowskiej… a jak ci sie to i to nie podoba to zakladaj na d##e pampera… problem rozwiazany…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here