Konrad Kumor został zauważony przez legionistów. 17-letni obrońca Zagłębia Sosnowiec miał okazję trenować z drugą drużyną Legii Warszawa. – Wielu jego rówieśników o takiej okazji może jedynie marzyć – podkreśla prezes Marcin Jaroszewski.

Konrad Kumor w okresie przygotowawczym błysnął formą i został zauważony przez warszawski klub. Młody zawodnik Zagłębia został zaproszony na testy i pojechał z drugą drużyną Legii Warszawa na obóz do Włoch.

– Miło mi, że zostałem zaproszony przez tak dobry klub jak Legia Warszawa i choć zawsze sercem jestem za Zagłębiem, warto było zobaczyć jak wyglądają przygotowania do rundy w drużynie mistrzów Polski. Dodam, że zostałem tam jeszcze tydzień, by trenować w różnych drużynach Legii – mówi wychowanek Zagłębia.

Zagrał z Juventusem

Podczas zgrupowania Konrad Kumor zagrał z Juventusem FC Primavera oraz drugim zespołem włoskiej Serie C (grupa A) Giana Erminio. – Gra z taką drużyną jak Juventus to już duże wyzwanie. Oprócz tego było kilku ciekawych sparingpartnerów. Była zatem okazja, aby pokazać się z dobrej strony i przede wszystkim uważnie przypatrzeć się grze tych zespołów – podkreśla zawodnik.

Czego Konrad Kumor nauczył się podczas zgrupowania z zespołem Krzysztofa Dębka? – Wyjazd pokazał mi, jak dużo czeka mnie ciężkiej pracy, aby grać na jeszcze wyższym poziomie. Teraz wracam do Zagłębia i postaram się czerpać jak najwięcej od moich starszych kolegów – mówi Kumor.

„Wielu może o tym pomarzyć”

Konrad Kumor wrócił do Zagłębia i musi teraz walczyć o miejsce w pierwszej jedenastce. – Założenie było takie, że Konrad skorzysta z możliwości wyjazdu z Legią do Włoch, gdzie rozegra mecze z zawodnikami z jego rocznika i starszymi, prezentującymi najwyższy europejski poziom. Na obozie Zagłębia w Hiszpanii raczej minut gry by nie zaliczył, stąd decyzja z myślą o rozwoju zawodnika. Trenował w bardzo dobrych warunkach z zawodnikami i trenerami mającymi doświadczenie z młodzieżowej Ligi Mistrzów. Wielu jego rówieśników o takiej okazji może jedynie marzyć. Na pewno wiele zobaczył, wiele skorzystał. Jest z nami związany długim kontraktem, wie w którym miejscu swojej przygody z piłką jest i ile pracy przed nim. Wraca, będzie w szerokiej kadrze I zespołu i musi walczyć o swoje – podsumował Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Jaroszewski wypad z klubu!!! Ściemniasz w tym wywiadzie jak z nut. Myślisz że damy się nabrać na twoje chwyty? To się mylisz!!!

  2. Długo jeszcze miasto będzie utrzymywać zawodowych zawodników? Powinien być wspierany amatorski sport by mogli rozwijać swoje pasje mieszkańcy. Zawodowcom niech płacą kosmiczne pensje sponsorzy jak mają taki kaprys

  3. Popieram pana Jaro. państwowe obiekty powinny być dla wszystkich chętnych, a poziom zawodowy powinien byc finansowany przez sektor prywatny. Weźmy taką Nieciecze, ekstra klasa bez udziału sektora publicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here