W sosnowieckim parku Sieleckim trwają prace związane z budową pętli dla rolkarzy. Inwestycja ma być gotowa jeszcze przed tegorocznymi Dniami Sosnowca.

Trasa dla rolkarzy ma liczyć 1500 metrów i powstanie w nowej części parku. Jak podkreślają sosnowieccy urzędnicy, będzie pierwsza tego typu droga dla rolkarzy w Sosnowcu.

Tor dla rolkarzy będzie szeroki na dwa metry i zostanie wykonany z szerokiej asfaltowej nawierzchni. Zostanie on poprowadzony zarówno wzdłuż obecnie istniejących alejek, jak i po zupełnie nowym śladzie, pomiędzy ulicą 3 Maja a Czarną Przemszą.

– Projektujemy trakt w ten sposób, by rolkarze i osoby spacerujące po parku sobie wzajemnie nie przeszkadzały. Zadbamy też o to, aby miejsca konfliktowe były bardzo dobrze oznaczone – tłumaczy Kinga Kędracka z Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego Sosnowcu.

Budowa pętli o długości prawie 1,5 km już się rozpoczęła.

– Trasa będzie jednokierunkowa, z poziomym i pionowym oznaczeniem, by nikt nie miał wątpliwości, czy wybrał dobry kierunek jazdy. Dodatkowo zadbamy o nasadzenia zieleni w tych miejscach, gdzie nowa trasa będzie przylegać do ścieżki dla pieszych oraz o ławki, które będą ustawione w taki sposób, by rolkarze mogli swobodnie usiąść i zdjąć obuwie – wyjaśnia Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

Budowa trasy dla rolkarzy w parku Sieleckim – fot. UM Sosnowiec

To jednak nie koniec zmian w tej części parku Sieleckiego. Projekt, przygotowany przez Wydział Planowania Przestrzennego, zakłada również powstanie strefy relaksu oraz gastronomii. W części przeznaczonej do wypoczynku pojawią się betonowe leżaki oraz zieleń.

– Park Sielecki będzie podzielony na dwie strefy. Nowa część będzie przeznaczona pod rekreację i imprezy, a stara będzie dedykowana rodzinom – dodaje Mateusz Rykała.

Jak zapewnia nas włodarze miasta, trasa ma być gotowa jeszcze przed zaplanowanymi na pierwszy weekend czerwca Dniami Sosnowca.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. W Sosnowcu władcy prezydenci to powszechnie znani miłośnicy drzew. Dopiero co uchwałą chcieli wycinać drzewa bez zezwolenia, ale im to pis zablokuje niebawem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here