W Porębie powstanie nowy plac zabaw dla dzieci oraz siłownia pod chmurką. Dokładną lokalizację wskazali sami mieszkańcy.

Za kilka tygodni mieszkańcy Poręby doczekają się nowego placu zabaw oraz siłowni pod chmurką. Miasto zbuduje obiekty przy ulicy Krótkiej na Niwkach, którą w formie konkursu wskazali sami mieszkańcy.

Nowy plac zabaw dla dzieci będzie się składał m.in. z huśtawki wahadłowej, lokomotywy, rury strażackiej i bujaka na sprężynie. Znajdzie się również zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i grą integracyjną.

Plac zabaw i siłownia pod chmurką – fot. UM Poręba
Plac zabaw i siłownia pod chmurką – fot. UM Poręba

W bezpośrednim sąsiedztwie staną także urządzenia do treningu. W planie inwestycji znalazły się m.in. tzw. jeździec, twister i wahadło, a także ławeczki, kosz na śmieci oraz stojak rowerowy.

Za inwestycję odpowiedzialna będzie firma Color-Sport. – Wyłowiony w przetargu wykonawca zacznie budowę placu zabaw i siłowni pod chmurką od zniwelowania terenu. Następnie powstanie utwardzona nawierzchnia, na której montować będzie możne elementy wyposażenie i małej architektury – wyjaśniają przedstawiciele UM w Porębie.

Jak przekonują urzędnicy, całość inwestycji ma być gotowa za kilka tygodni.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here