Stadion Miejski w Czeladzi zostanie wyremontowany. Taką decyzję podjęli radni.

Wysłużony już stadion im. Józefa Pawełczyka przy ul. Sportowej w Czeladzi doczeka się remontu. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Remont stadionu to inicjatywa burmistrza Zbigniewa Szaleńca. – Dziękuję radnym, którzy poparli mój wniosek. Teraz czeka nas tylko uzyskanie wszystkich pozwoleń, ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy i do roboty – skomentował włodarz Czeladzi.

W tym roku na remont stadionu miasto ma zabezpieczone 3 mln zł, a w przyszłym dodatkowo pół miliona. – Miasto będzie też zabiegać o dofinansowanie zewnętrzne dla modernizacji budynku na trybunie głównej oraz hali MOSiR-u – przekazał Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Stadion Miejski w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Stadion Miejski w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Inwestycję będzie prowadził i nadzorował jej wykonanie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Jak wszystko pójdzie dobrze, to najpóźniej w listopadzie stadion będzie gotowy. Ale oczywiście nie czas jest tu najważniejszy, a jakość wykonania, by odnowiony stadion służył naszym mieszkańcom przez kolejne kilkadziesiąt lat – powiedział Zbigniew Szaleniec.

Stadion piłkarsko-lekkoatletyczny w Czeladzi powstał w latach 70. XX wieku. Początkowo miał pojemność ok. 20 tys. widzów, jednak z czasem jego stan się pogarszał, a kolejne sektory były wycofywane z użytku. Aktualnie obiekt ma ok. 1300 miejsc siedzących.

Patronem stadionu jest Józef Pawełczyk, wielki czeladzki animator sportu. Sam również był zawodnikiem, m.in. gospodarza obiektu, CKS Czeladź.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jak zmieniają się nasze miasta? Najważniejsze inwestycje 2018 w Czeladzi

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here