Sosnowiecka policja wszczęła postępowanie w sprawie nocnych strzałów w kierunku autobusu linii nr 902N, do którego doszło w rejonie ulicy Orlej i Grota Roweckiego w Sosnowcu.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń. Kierowca nocnego autobusu w trakcie wykonywania swej pracy w pewnym momencie usłyszał huk pękniętego szkła. Jak się później okazało, przyczyną pęknięcia szyb były oddane w kierunku autobusu strzały. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że najprawdopodobniej wskutek ostrzału z broni pneumatycznej doszło do uszkodzenia szyb.

Kierowca zeznał, że w momencie zdarzenia zauważył samochód, który wyprzedzał autobus. Sprawca uciekł, jednak wkrótce udało się go zatrzymać.

– Policjanci z Sosnowca zatrzymali jedną osobę, 19-letniego mężczyznę z Sosnowca, który jest podejrzany o ostrzelanie autobusu – mówi przedstawiciel Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. 19-latek sam zgłosił się na komisariat w Sosnowcu. Mężczyzna przyniósł ze sobą pistolet pneumatyczny tzw. wiatrówkę.

W autobusie podróżowała jedna pasażerka, 33-latka z Czeladzi. Kula z broni lekko zadrapała jej policzek. Nie była konieczna interwencja medyczna.

Policjanci we współpracy z prokuraturą prowadzą czynności zmierzające ku wyjaśnieniu okoliczności i motywów działania. Do akcji wkroczyli kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz z komendy w Sosnowcu.- Musimy ustalić czy podejrzany działał sam czy ktoś pomagał. Śledczy z Katowic trafili na trop osób, które podróżowały samochodem – dodają przedstawiciele śląskiej policji.

Policjanci zabezpieczyli także nagranie z monitoringu, który znajdował się w autobusie.

Postępowanie jest prowadzone w kierunku zniszczenia mienia, a straty oszacowano na około 15 tysięcy złotych. Policja nie ujawnia więcej szczegółów sprawy ze względu na dobro śledztwa.

AKTUALIZACJA

19-latek z Sosnowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po zapoznaniu się z materiałami prokurator podejmie decyzję o kwalifikacji prawnej czynu.

Czy zagłębiowskie samorządy odpowiednio walczą ze smogiem?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

 1. Jeżeli ta pani, pasażerka autobusu po czymś takim ma jeszcze kiedyś jeździć komunikacją miejską to urzędasy z KZK GOP powinni jej zafundować roczny darmowy bilet.

  • Nie, to sprawca powinien pokryć dożywotni bilet dla tej Pani. Dlaczego mamy się do tego dokładać, przez jakiegoś idiotę/idiotów?

    • Nie sądzę aby mieszkanka Czeladzi jeździła w nocy po Sosnowcu komunikacją miejską dla przyjemności. Nie ma zatem podstaw by myśleć, że już nigdy z niej nie skorzysta…

     • Czyli miliardy ludzi korzystające z komunikacji publicznej na całym świecie nie są normalne? Ciekawa „logika”.

     • Skoro patrzysz w skali globalnej… Miliardy ludzi na świecie korzystają z komunikacji publicznej nie dlatego, że tak wybrały, tylko dlatego, że nie mają możliwości zakupu własnego środka transportu. Dziś mało który Polak, posiadacz samochodu, skala się podróżą tramwajem czy autobusem. Po pierwsze drogo, po drugie brak klimatyzacji i ogrzewania, po trzecie zdarzają się menele z niemiłym zapaszkiem o pijanej młodzieży nie wspomnę, po czwarte punktualność i siatka połączeń pozostawia wiele do życzenia.
      Znajomy przyjechał do pracy, parking był pełny. Musiał zostawić samochód dwie przecznice dalej. Jesteś w stanie sobie wyobrazić jego narzekanie, że teraz po pracy, będzie musiał iść taaaaaki kawał do swojego auta? Taka osoba nigdy nie pojedzie komunikacją miejską, bo do przystanku ma taaaaki kawał, całe 4 minuty piechotą.
      Teraz komunikacją jeżdżą w większości emeryci (bo mają gratis), młodzież (bo mają ulgi) oraz osoby niezaradne życiowo (czytaj – nie stać ich na własne 4 kółka). Takie są fakty, mnie też się nie podobają, ale takie są, niestety.

     • „Dziś mało który Polak, posiadacz samochodu, skala się podróżą tramwajem czy autobusem.”
      Ale argumentacja. To chyba oczywiste, ze posiadacz samochodu korzysta z samochodu a nie komunikacji miejskiej.

      „komunikacją jeżdżą (…) osoby niezaradne życiowo”
      To jest dopiero argument. Też jak Kaczyński widzisz wszędzie osoby specjalnej troski?

      A może ta pani nie jest „normalnym człowiekiem” ale „osobą niezaradną życiowo”. Zatem Twoja teoria upadła. Pani nie kupi auta i dalej będzie jeździć komunikacją.
      Może i masz auto ale nie zastąpi ono intelektu i logicznego myślenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here