4 lutego w sali OSP Grodziec przy ul. Nowotki 28 odbędzie się, I spotkanie z cyklu „Miejscowych gawędziarzy” podczas którego byli pracownicy opowiedzą o latach świetności Cementowni Grodziec.

Czy w cementowni mogły pracować kobiety? Co w niej wytwarzano? Jak wyglądało życie mieszkańców? Jak prosperowała cementownia w latach swojej świetności? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć sympatycy obiektu i jego dawni pracownicy.

– Zorganizowanie tej formy klimatycznych „wspominek” od dłuższego czasu gdzieś tam siedziało w mojej głowie i cieszę się, że dzięki zaangażowaniu OSP Grodziec, uda się taki cykl spotkań zorganizować – mówi Rafał Lipiński, organizator spotkania.

W wydarzeniu wezmą udział byli pracownicy, którzy opowiedzą o historii Grodźca, pracy w Cementowni Grodziec oraz realiach tamtych czasów. – Uważam, że trzeba oddać choć tak skromny „hołd” ludziom, którzy przepracowali tam większą część swojego życia i pozwolić im przekazać duży kawałek historii kolejnym pokoleniom. „Ocalić od zapomnienia” to sens organizowanej przeze mnie akcji. Mam nadzieję, że uda się nam nakręcić ciekawy materiał filmowy, który kiedyś zostanie przekazany do archiwów cementowni – dodaje Lipiński.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here