W Czeladzi ruszyła budowa centrum handlowego. Będzie to już drugi tego typu obiekt w mieście.

Na początku września ruszyła długo wyczekiwana budowa nowego centrum handlowego przy ulicy Grodzieckiej w Czeladzi. Dzięki tej inwestycji, do gminy spływać będą co roku podatki w wysokości ok. 500 tys. zł.

Termin rozpoczęcia prac był przesuwany już kilkukrotnie. Na obszarze prawie 2,5 hektara ma stanąć Galeria Czeladź. Będzie to drugi pod względem wielkości obiekt handlowy w mieście. Jego łączna powierzchnia ma wynosić ok. 5 tys. m kw. W nowym centrum Zagłębiacy zrobią zakupy w takich sklepach, jak: Lidl, KiK, Pepco, RTV Euro AGD i Rossmann.

Nowe centrum handlowe w Czeladzi – fot. mat. pras.
Nowe centrum handlowe w Czeladzi – fot. mat. pras.

Inwestor na własny kosz przebuduje też skrzyżowanie na ul. Grodzieckiej, dzięki czemu znajdą się tam m.in. światła regulujące ruch na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Grodzieckiej i Tuwima. Wybuduje także i nieodpłatnie przekaże gminie dwie drogi będące przedłużeniem ulic Kombatantów i Tuwima, na szerokość zakupionych działek.

Ruszyła budowa Galerii Czeladź – fot. UM Czeladź
Ruszyła budowa Galerii Czeladź – fot. UM Czeladź

– Przesuwano kilka terminów, ale wreszcie, zgodnie z ostatnią zapowiedzią, inwestor rozpoczął budowę centrum handlowego na Grodzieckiej. Miejmy nadzieję, że będzie ona przebiegała sprawnie i za kilka miesięcy centrum będzie gotowe. A ja cieszę się, że przy okazji przebudowane zostanie niebezpieczne skrzyżowanie ul. Grodzieckiej i Tuwima, gdzie pojawi się sygnalizacja świetlna – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Warto też dodać, że w ramach inwestycji, wzdłuż ulicy Grodzieckiej powstanie 290 miejsc parkingowych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Na zakupy do Czeladzi? Wkrótce powstanie w tym mieście wielka Galeria Czeladź

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here