W jednym z lokali, w centrum Sosnowca doszło do bulwersującego zdarzenia, w trakcie którego ucierpiała grupa obcokrajowców. Jedna z kobiet trafiła do szpitala.

Do incydentu doszło w nocy z piątku na sobotę (14/15 grudnia) w jednym z sosnowieckich klubów. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia oraz Stowarzyszenie Aktywne Kobiety zaatakowani zostali wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności, którzy na co dzień pracują z młodzieżą i osobami niepełnosprawnymi.

– Grupa wolontariuszy obcokrajowców, w tym trzy kobiety, została zaatakowana, pobita i znieważona w klubie, w Sosnowcu. Ochrona klubu biła ludzi krzycząc “Wynocha! To jest lokal dla białych, a nie pieprzonych czarnuchów!” – mówi Monika Sobańska ze Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.

Oprawcami okazali się być ci, którzy sami powinni chronić, a nie atakować. Całą sytuację mieli widzieć właściciele, obsługa i klienci, którzy wypuścili sprawców tylnym wyjściem przed przyjazdem policji. – Klienci i właściciel zamknęli usta. Nikt nie chciał zeznawać, mimo, że w lokalu znajdowało się wielu świadków – dodaje Sobańska.

Zaatakowani obcokrajowcy trafili, z obrażeniami ciała, na pogotowie. Jedna z kobiet, po tym jak została zepchnięta ze schodów straciła przytomność. – Wolontariusze byli kopani, duszeni, popychani i prowokowani – relacjonuje Monika Sobańska. – Oni nie byli agresywni, nikogo nie zaczepiali – dodaje.

Sprawę wyjaśnia już sosnowiecka policja oraz prokuratura. – Mogę potwierdzić, że doszło do konfliktu i przepychanek między uczestnikami imprezy a pięcioma obywatelami Unii Europejskiej z Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Ze wstępnych ustaleń wynika, że aktywnie brały w niej udział obie strony. Obecnie ustalamy przebieg tego zdarzenia – mówi podinsp. Mariusz Łabędzki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

 

Skomentuj przez Facebook

22 KOMENTARZE

 1. dlatego nikt normalny nie chodzi na piwo wieczorem do Sosnowieckich knajpek…agresja, chamstwo, 0 kultury … wieśniactwo pełną gębką

 2. W jednym z dużych miast niemieckich też zostałem kiedyś wyproszony z klubu, słowami czarnego dużego murzyńskiego brata mówiącego, że to lokal tylko dla czarnych. Więc jest 1:1 (remis).

   • Gdyby to nie była prawda, to bym nie pisał. A działo się to dokładnie w Monachium w 1999r. Wyobraź sobie że takie rzeczy dzieją się nawet w za je-bistych Niemcach. Zachowanie tych gałganów polskich jest karygodna i mam nadzieję, że będą za to ukarani.
    Ciekawe, czy jakbym się rzuca,ł to duży Murzyn też by mnie zbił, czy ustąpił? Hmm … nie odważyłem się sprawdzać.

 3. hmm
  Z tej piwnicy jest tylne wyjście?!
  Z drugiej strony Korpus to chyba dużo uzbrojonego wojska? Najechał nas ktoś?

 4. Ja jestem ciekawy ile osób z tego europejskiego korpusu jest białych. Zapewne okazałoby się ,że panie Sobańskie stręcz nam tu obcokulturowych imigrantów pod płaszczykiem programu unii europejskiej. Ciekawy sposób sobie znalazły na zarabianie.

 5. Może dla tych co tak się oburzają na „rasistowski” atak i pojadą sobie do Marsylii albo wybranych dzielnic Paryża i pospaceruje sobie tam wieczorem. Pilnować trzeba się na każdym kroku i mieć na uwadze to żebyśmy u siebie nie stali się gośćmi tak jak to się stało z rdzennymi mieszkańcami Europy.

  • Nie usprawiedliwiaj rasizmu. Nie podoba ci sie w e Francji -nie jezdzij. Pospaceruj sobie wieczorem po wybranych dzielnicach Polski, zapewniam cie, ze masz spora szanse, ze obija ci morde. I zrobia to biali, rdzenni mieszkancy Europy.

 6. a jak dla mnie sprawa jest prosta – jeśli ktoś czuł się ważny bo jest z „Europejskiego Korpusu Solidarności” (co by to nie oznaczało) i stwierdził że z tego powodu to on wejść koniecznie to nie dziwmy się ze tak się to skończyło.

 7. Aż nie mogę się doczekać na ustalenia naszych Śledczych… Ciekawe co było punktem zapalnym… Znając życie takie jednostronne przestawienie sprawy może istotnie mijać się z prawdą i faktami…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here