Ogłoszono przetarg na budowę zintegrowanego centrum przesiadkowego w Wojkowicach wraz z budową dróg rowerowych. Inwestycja ma usprawnić komunikację w mieście.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie („zaprojektuj i wybuduj”) zintegrowanego centrum przesiadkowego w Wojkowicach wraz z budową dróg rowerowych prowadzących do punktu przesiadkowego.

Do zadań wykonawcy należeć będzie m.in. sporządzenie szczegółowej koncepcji, sporządzenie projektu budowlanego i uzyskanie dla niego opinii, warunków technicznych przyłączenia, uzgodnień i pozwoleń wraz z pozwoleniem na budowę i pozwoleniem na wycinkę drzew kolidujących z inwestycją a znajdujących się w jej bezpośrednim sąsiedztwie, uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę, sporządzenie projektów drogowych w tym projektu organizacji ruchu i projektu tymczasowej organizacji ruchu wraz z wymaganymi pozwoleniami, wykonanie robót budowlanych i montażowych na podstawie powyższych projektów czy wykonanie prac związanych z drogami, chodnikami, placami, oświetleniem i zabezpieczeniem terenu oraz odbudową zagospodarowania terenów zielonych.

Na wykonanie zadania wykonawca będzie miał 16 miesięcy od daty zawarcia umowy. Inwestycja ma na celu rozwój komunikacji rowerowej w mieście oraz zachęcić osoby podróżujące samochodem do przesiadki na transport publiczny.

Budowa centrum przesiadkowego to jedna z inwestycji zaplanowana na kolejne miesiące. Wśród innych ważnych inwestycji znalazły się m.in. termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, modernizacja sieci wodociągowej czy budowa basenu letniego.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. […] Jak już pisaliśmy na początku roku, do zadań wykonawcy należeć będzie m.in. sporządzenie szczegółowej koncepcji, sporządzenie projektu budowlanego i uzyskanie dla niego opinii, warunków technicznych przyłączenia, uzgodnień i pozwoleń wraz z pozwoleniem na budowę i pozwoleniem na wycinkę drzew kolidujących z inwestycją a znajdujących się w jej bezpośrednim sąsiedztwie, uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę, sporządzenie projektów drogowych w tym projektu organizacji ruchu i projektu tymczasowej organizacji ruchu wraz z wymaganymi pozwoleniami, wykonanie robót budowlanych i montażowych na podstawie powyższych projektów czy wykonanie prac związanych z drogami, chodnikami, placami, oświetleniem i zabezpieczeniem terenu oraz odbudową zagospodarowania terenów zielonych. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here