W Czeladzi powstał drugi już wybieg dla psów. Oficjalne otwarcie zaplanowano na niedzielę (7 października).

W czeladzkim Parku Prochownia na Piaskach powstał wybieg dla psów. To już drugie w mieście miejsce przeznaczone dla czworonogów. W październiku ubiegłego roku w Parku Jordan otwarto Rexarium.

Wybieg dla psów o dźwięcznej nazwie „Psiaczkownia”, którą zaproponowali mieszkańcy jest kolejnym miejscem aktywnego wypoczynku dla psich przyjaciół i ich właścicieli. Zwierzęta mogą tu bez żadnych przeszkód korzystać z pełni swojej swobody.

Kilka dni temu zakończono montaż urządzeń do zabawy dla czworonogów. Miejsce to już teraz cieszy się niemałym zainteresowaniem. Oficjalne otwarcie zaplanowano na niedzielę (7 października) na godz. 16.00.

Dla uczestników przygotowano wiele ciekawych atrakcji. – Przygotowaliśmy m.in. pokazy agility, obedience czy psie sztuczki. Dla chętnych, będzie również możliwość uczestniczenia wraz ze swoimi milusińskimi, w szkoleniach grupowych z posłuszeństwa, a nawet samym agility – zapowiada Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi. – Do dyspozycji będzie też dyplomowana behawiorystka, która z pewnością rozwieje wiele psich wątpliwości. Będzie można również skorzystać z porad weterynarza – dodaje.

Dla tych, którzy jeszcze nie posiadają swojego psiego przyjaciela, pojawi się też możliwość adopcji piesków, które aktualnie przebywają w psim hotelu. – Nie zabraknie też konkursów z nagrodami, bezpłatnych wejściówek oraz upominków dla wszystkich posiadaczy czworonogów – dodaje Tomasz Michałek.

Wybiegi dla psów stają się coraz popularniejsze w naszym regionie. Przypomnijmy, że takie miejsca funkcjonują już m.in. Sosnowcu, Będzinie i Dąbrowie Górniczej. Kolejne ma powstać w Porębie.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here