Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich sosnowieckich rowerzystów. W mieście powstają kolejne ścieżki rowerowe.

W Sosnowcu powstają kolejne ścieżki rowerowe. Pierwsze efekty można już zobaczyć.. Realizacja ścieżki rowerowej na ul. 3 Maja została częściowo ukończona. – Powstała nowa nawierzchnia, a spory jej fragment jest już gotowy do użytku. W całości ścieżka gotowa będzie najpóźniej do 20 października – mówi Wojciech Guzik z Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

W realizacji nadal są m.in. fragmenty ścieżki pomiędzy ul. Piłsudskiego a Sezamem oraz od mostu nad Czarną Przemszą do ul. Zamkowej. Gotowe natomiast są fragmenty przy Centralnym Węźle Komunikacyjnym, powstały już ślimaki zjazdowe do ul. Żeromskiego.

– Do tej pory ukończono również ścieżki m.in. na ul. Narutowicza, ul. Wawel, ul. Piłsudskiego, ul. Kresowej, ul. Zegadłowicza czy ul. Andersa. Powstaną również ścieżki na ul. Żeromskiego, ul. Grota-Roweckiego, ul. Mireckiego i na fragmencie ul. Orlej – wylicza Wojciech Guzik.

Ścieżki mają nawierzchnię asfaltobetonową, są szerokie na 2 metry i dwukierunkowe. – Co ważne, ścieżki prowadzone są za wiatami przystankowymi, aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz płynność ruchu. Można to zobaczyć np. na ul. Wawel czy ul. Narutowicza – podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Urzędnicy chwalą się również, że na skrzyżowaniach instalowane są podpórki dla rowerzystów, a przy każdym przystanku objętym projektem modernizacji zamocowano stojaki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sosnowiczanie chętnie korzystają z rowerów miejskich

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Jeszcze proszę zwrócić uwagę na krawężniki, bo są zbyt wysokie i zamiast płynnego przejazdu jest uderzenie. To niszczy rowery i obniża komfort jazdy.

    • No tak nie przstrzega sie prawa :ani inspektorzy nadzoru budowlanego ani wykonawcy zdaja sie nie wiedzieć, że W/g rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dn. 02.03.1999 Dz.U. nr 430 ( paragraf 48 ust. 1) nierówności i uskoki nie powinny przekraczać 0,5 cm czyli 5 mm.
      Zalecane jest zminimalizowanie tych uskoków do zera.
      Kompletny tumiwisizm. Olbrzymie środki się wydaje a tu oczywiste fuszerki!

  2. Tylko szkoda że nie ma bezpośrednich połączeń ze Środuli czy Pogonii. Warto robić pewne rzeczy kompleksowo żeby to miało ręce i nogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here