Po przegranym meczu Zagłębia Sosnowiec z Zagłębiem Lubin trener Valdas Ivanauskas przyznał, że w Sosnowcu brakuje zawodników na ekstraklasę.

Ekipa z Lubina po 13 minutach prowadziła w Sosnowcu już 2:0, a kolejnych minutach mądrze się broniła i wywalczyła komplet punktów. Jedyną bramkę dla Zagłębia zdobył Vamara Sanogo.

– To był dla nas bardzo ważny mecz, a my go przegraliśmy już w pierwszych trzynastu minutach. Nie rozumiem postawy niektórych zawodników. Mają świadomość stawki tego spotkania, a nie potrafią zachować się na boisku tak, jak powinni. Zagłębie Lubin zasłużyło na to zwycięstwo – przyznał trener Valdas Ivanauskas.

Valdas Ivanauskas – fot. Marek Rybicki
Valdas Ivanauskas – fot. Marek Rybicki

Litewski szkoleniowiec nie ukrywał, że jest rozczarowany postawą swoich zawodników. Przyznał też, że niezbędne są wzmocnienia. W przeciwnym wypadku utrzymanie się w ekstraklasie będzie bardzo trudne.

– Zagraliśmy słabo. To był chyba najgorszy mecz pod moją wodzą. Nie potrafiliśmy walczyć. Potrzebujemy nowych, wartościowych zawodników. Ci, co siedzą na ławce, nie mają doświadczenia, żeby pomóc drużynie w walce o utrzymanie – ocenił Ivanauskas.

W tym roku sosnowiczanie mają jeszcze do rozegrania trzy mecze. W ten weekend zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin, a potem na Stadion Ludowy przyjadą Lech Poznań (16 grudnia) i Legia Warszawa (20 grudnia).

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Nie będę się powtarzał ale to co zrobili Stanek i Jaroszewski to naprawdę… Klub jeżeli chce się utrzymać to musi postawić na młodych. Stare gramole tu nic nie wniosą a osłabią. Gónik jakoś sobie radzi a ma zawodników w okolicach lat 19-23 a my mamy 27-34 (czy coś takiego). Inne drużyny na przykład Pogoń stawia na wychowanków. A nasi z akademii to popłyną, pewnie będą grać w drugiej lub trzeciej lidze. Zmiana trenera też nic nie da… My, kibice apelujemy, aby władze złożyły dymisje u prezydenta. Przecież przez takich durniów ekstraklasa (i klub) stacza się na dno! NO LUDZIE!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here