16-letni chłopak został postrzelony z wiatrówki w głowę. W ciężkim stanie został przewieziony śmigłowcem do szpitala.

Do postrzelenia 16-latka doszło w piątek (20 kwietnia) po południu na prywatnej posesji, w jednym z pomieszczeń domu przy ul. Szczakowskiej w Jaworznie.

– Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Wstępnie wykluczyliśmy udział w nim osób trzecich – powiedział nadkom. Tomasz Obarski z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Śmigłowcem do szpitala

Śrut utkwił w głowie nastolatka. Poszkodowany w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam przeszedł operację. Jego stan jest bardzo poważny.

Rodzinie chłopca zapewniono pomoc psychologiczną. Na miejsce wypadku przyjechali m.in. prokurator oraz zastępca komendanta policji w Jaworznie.

Sprawdzają broń

Policjanci biorą pod uwagę różne możliwe przyczyny ranienia chłopaka, także próbę samobójczą. – Najbardziej prawdopodobne jest jednak, że doszło do nieszczęśliwego wypadku – powiedział nadkom. Tomasz Obarski.

Dokładne okoliczności zdarzenia są cały czas sprawdzane i zostaną wyjaśnione. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. broń, z której oddany został strzał.

Kryminalni ustalili już, że była to najprawdopodobniej broń pneumatyczna, czyli tzw. wiatrówka. Jej posiadanie nie wymaga zezwolenia.

zagłębie-info

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Kto jest właścicielem i kto nie zabezpieczył wiatrówki przed nieletnim powinien za to odpowiadać. To nie zabawka. Do broni trzeba mieć odpowiednie podejscie i szacunek.

    • Według polskiego prawa to zabawka i po pierwsze nie jest potrzebne na nie jakiekolwiek zezwolenie po drugie może ją nawet kupić dziesięciolatek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here