400 zł miesięcznie za każdego małego dąbrowianina, uczęszczającego do prywatnego żłobka albo klubu dziecięcego. O takiej dotacji z budżetu miasta, na ostatniej sesji, zdecydowali radni.

27 listopada dąbrowscy radni podjęli uchwałę o dotacjach dla podmiotów prowadzących żłobki lub kluby dziecięce, podmiotów zatrudniających dziennych opiekunów oraz dziennych opiekunów prowadzących działalność na własny rachunek na terenie Dąbrowy Górniczej.

W uchwale chodzi o miesięczną dotację w wysokości 400 zł na podopiecznego, wypłacaną z budżetu miasta m.in. żłobkom czy klubom dziecięcym. Wszelkie formalności związane z jej uzyskaniem będą leżeć po stronie tych podmiotów, bez konieczności angażowania rodziców, którzy posyłają do nich swoje pociechy. Dopłaty będą obowiązywać od 2020r. za dziecko do 3 roku życia, mieszkające w Dąbrowie Górniczej. Takie rozwiązanie może poprawić dostępność w mieście opieki dla maluchów.

− Widzimy rosnące zapotrzebowanie na miejsca w żłobkach. Dofinansowanie do pobytu dziecka w placówce niepublicznej jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom rodziców – podkreśla Bożena Borowiec, zastępca prezydenta miasta.

Aktualnie w Dąbrowa funkcjonuje 5 żłobków niepublicznych i jeden klub dziecięcy. Jest w nich 149 miejsc. Żłobek Miejski, w siedzibie głównej i w filii, dysponuje 292 miejscami. W ostatnich latach po przeprowadzonej rekrutacji dzieci do Żłobka Miejskiego, na liście rezerwowej znajduje się średnio 200 dzieci.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here