64-latek, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, był sprawcą poważnego wypadku na DK 78.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 78 w Zawadzie Pilickiej (powiat zawierciański). Jak wstępnie ustalili policjanci z zawierciańskiej drogówki, 64-letni mężczyzna kierujący oplem corsa zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Rannego przetransportowano do szpitala.

Badanie trzeźwości wykazało w organizmie 64-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto, jego osobówka nie posiadała ważnych badań technicznych. Kierowca ciężarowego volvo, jadący w kierunku Zawiercia, był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i sporządzili niezbędną dokumentację. Zatrzymali też dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów. Teraz śledczy dokładnie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

– Kolejny raz przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Poza karą wymierzaną przez sąd sprawcy nie mogą liczyć także na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela. Niejednokrotnie z własnej kieszeni, pokrywają spowodowane przez siebie szkody – mówi nadkom. Andrzej Świeboda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Aby było jasne, jestem za srogim karaniem takich postaw. Ale jak śmiał? Odebrał priorytet tzw. politykom i celebrytom. Karą powinno być ukamienowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here