Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o sześciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. Prezydent Dąbrowy Górniczej potwierdził, że wśród zakażonych jest osoba z Dąbrowy Górniczej.

Ministerstwo Zdrowia w czwartek rano, 19 marca, poinformowało o sześciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie śląskim.

Jak się okazało jedna z zakażonych osób jest z Dąbrowy Górniczej. Pierwszy w tym mieście przypadek zakażenia koronawirusem potwierdził prezydent Marcin Bazylak. – Z informacji, jakie udało mi się pozyskać, jest to osoba, która w ostatnim czasie przebywała w domu i nie kontaktowała się z osobami postronnymi. Potwierdzono u niej zakażenie i jest pod opieką lekarzy ze szpitala zakaźnego – przekazał Marcin Bazylak.

Prezydent podkreśla, że osoba ta nie przebywała i nie przebywa na terenie dąbrowskiego szpitala.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w skali kraju wzrosła do 325. Jak dotąd pięć osób zmarło. Potwierdzonych przypadków COVID-19 w Śląskiem wzrosła do 36.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. To od kogo i gdzie się zaraziła jeśli jest tylko jeden przypadek? Wnioski są oczywiste, 95% osób które miały kontakt z wirusem przechodzi bezobjawowo, nie zgłasza się do lekarza i nie ma robionego testu. Niestety wszyscy będziemy mieli kontakt z wirusem, ale zachorują nieliczni, nie uda się uratować promila.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here