Poręba to kolejne miasto, które inwestuje w monitoring miejski. Urzędnicy chcą w ten sposób walczyć z aktami wandalizmu w mieście.

Zniszczone wiaty przystankowe, powyrywane bramy – to niestety codzienność w wielu miastach naszego regionu. Samorządowcy walczą z tym i cały czas inwestują środki w poprawę bezpieczeństwa. Jednym z elementów tej walki jest nowoczesny monitoring miejski.

W Sosnowcu system monitoringu wizyjnego składa się z ponad 71 kamer i wziąć się rozrasta. Przypomnijmy tylko, że pod koniec 2014 roku system ten składał się z zaledwie 18 kamer. Powstaje też nowoczesne Centrum Monitoringu Miejskiego, które zostało przeniesione z ulicy Warszawskiej na Rzeźniczą.

W monitoring miejski inwestują też włodarze Poręby. – Wandale nie będą już czuć się bezkarnie – zapowiada Ryszard Spyra, burmistrz Poręby.

Na czym polegać ma inwestycja? Kamery zostaną wpięte do sieci, dzięki czemu obraz na bieżąco trafiać będzie do stanowiska operatorskiego na posterunku policji w Porębie. Ale nie tylko. – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaoferowało, że podgląd z kamer na bieżąco – przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu – sprawdzać będzie tutejszy wyszkolony pracownik. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego, MPWiK natychmiast poinformuje odpowiednie służby – wyjaśniają urzędnicy.

– Inwestycja z pewnością przysłuży się mieszkańcom – deklaruje burmistrz Spyra.

Burmistrz Ryszard Spyra zaznacza, że dzięki inwestycji wzrośnie wykrywalność wykroczeń i przestępstw. – Za sprawą czujnego oka kamery, mieszkańcy będą czuli się bezpiecznie także z innego powodu. Do leżącego na ulicy człowieka bądź zauważonego przez osoby obsługujące sieć pożaru, natychmiast będzie można wezwać służby ratunkowe – dodaje włodarz Poręby.

Aktualnie Poręby strzeże 7 kamer miejskiego monitoringu. Zlokalizowane są przy ulicach: Wojska Polskiego (budynek OSP 1), Zakładowej (były biurowiec FUM), Chopina 3 (tzw. Hotelowiec), Chopina 12 (budynek tutejszej wspólnoty mieszkaniowej), Wojska Polskiego 16 (tu monitorowane są m.in. śmietniki przy ulicy). Kamery znajdziemy także na budynku posterunku policji i Szkoły Podstawowej nr 1. Wszystkie są szerokokątne, a jedna z nich jest przenośna.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here