echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Morderstwem Madzi z Sosnowca żyła cała Polska. Po sześciu latach od jej śmierci zostanie wyemitowany program o historii, która poruszyła wiele serc.

Historia zabójstwa 6-miesięcznej Madzi z Sosnowca, którą zamordowała jej matka Katarzyna W. zostanie przedstawiona w pierwszym odcinku programu „Polskie zabójczynie”. Odcinek nowej serii programu zobaczymy na kanale Crime+Investigation Polsat w środę, 28 marca o godz. 22.00.

Zaginięcie Madzi z Sosnowca - fot. Arch. TZ
Zaginięcie Madzi z Sosnowca – fot. Arch. TZ

Zabiła swoją córeczkę

Historia matki Madzi z Sosnowca to jedna z najgłośniejszych polskich spraw kryminalnych ostatnich lat. Kiedy Katarzyna W. zawiadomiła policję o zaginięciu swojej 6-miesięcznej córeczki 24 stycznia 2014 roku, nikt nie przewidywał, że prawda okaże się jeszcze straszniejsza od przebiegu zdarzeń, które prezentowała kobieta. Po wielu miesiącach dochodzeń, ogólnopolskim poszukiwaniu Madzi i zaangażowaniu się w sprawę prywatnego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, wyszło na jaw, że winną zaginięcia Madzi jest właśnie jej matka. Katarzyna W. upozorowała bowiem porwanie i zataiła fakt, że udusiła swoją bezbronną córeczkę a następnie zakopała jej ciało.

Historia tej tragedii zostanie pokazana w pierwszym odcinku nowej serii „Polskie zabójczynie” na kanale Crime+Investigation Polsat w środę, 28 marca o godz. 22.00.

„Polskie zabójczynie”

Program „Polskie zabójczynie” opowiada prawdziwe historie kobiet, które zabiły. Każdy odcinek poświęcony jest innej, opartej na faktach zbrodni. Poprzez rozmowy z policjantami, psychologami, pozostałymi ekspertami kryminalnymi a także znajomymi ofiar i zabójczyń, program stara się odpowiedzieć na pytanie, co skłoniło kobiety do popełnienia zbrodni i czy istnieje jakiś czynnik, który predysponuje niektórych do zabicia drugiej osoby. W drugim sezonie „Polskie zabójczynie” powracamy do głośnych zbrodni, które zdominowały nagłówki najważniejszych mediów w całym kraju.

Historia Katarzyny W. w programie „Polskie zabójczynie” - fot. mat. pras.
Historia Katarzyny W. w programie „Polskie zabójczynie” – fot. mat. pras.

Skazana na 25 lat więzienia

– W pierwszym odcinku przyjrzymy się sprawie Katarzyny W. z Sosnowca, która w 2013 roku została skazana na 25 lat więzienia za zabójstwo swojej córki, Madzi. Kobieta na początku twierdziła, że jej dziecko zostało porwane a ona sama została zaatakowana, gdy była z córką na spacerze – zapowiadają twórcy produkcji.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

W programie wykorzystane zostały materiały dowodowe z archiwum Krzysztofa Rutkowskiego, byłego detektywa wynajętego przez rodziców ojca Madzi. Rutkowski zabierze również głos w odcinku, aby opowiedzieć o dochodzeniu sprzed lat. To właśnie jemu Katarzyna W. przyznała się, jako pierwszemu do innej wersji zdarzeń.

Historia Katarzyny W. w programie „Polskie zabójczynie” - fot. mat. pras.
Historia Katarzyny W. w programie „Polskie zabójczynie” – fot. mat. pras.

W odcinku o zabójstwie Madzi wypowiada się również prokurator Grześkowiak z Prokuratury Okręgowej w Katowicach, który prowadził sprawę Katarzyny W. – Było to powolne, długie uduszenie a nie śmierć gwałtowna czy natychmiastowa. To były jedne z najtrudniejszych oględzin zwłok na miejscu zdarzenia. Widać było jak dziecko własnym ciężarem wypełniło dół, jak jest przykryte zamarzniętym kocykiem i przysypane gruzem – mówi Zbigniew Grześkowiak, prokurator prowadzący sprawę w Katowicach.

Zobaczcie zdjęcia z planu:

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);