Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński poinformował o drugim przypadku zakażenia koronawirusem w mieście.

– Mamy w mieście jeden nowy przypadek koronawirusa. Młoda osoba wróciła spoza granic Polski. Przebywa w kwarantannie domowej, jest w dobrym stanie – przekazał Arkadiusz Chęciński.

To jednak nie koniec. 50 pracowników Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu w kwarantannie. Okazało się, że lekarka ma koronawirusa. – Mamy informacje na temat Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II i potwierdzenia koronawirusa u jednego z lekarzy. Mimo kwarantanny 50 osób, na chwilę obecną szpital pracuje tak, jak przed stwierdzeniem zakażenia wirusem – dodał Chęciński.

Jak dotąd w Sosnowcu potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem, dwie osoby są hospitalizowane. 212 osób objętych jest kwarantanną domową. 47 osób objęto kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej [stan na 23 marca, na godz. 15.00]

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

 1. Panie Szanowny Prezydencie Chęciński czy personel szpitala będący na kwarantannie powinien informować np.sąsiadów o swoim statusie?. Wszystkim dużo zdrowia i powrotu do pracy w tym trudnym dla nas wszystkim okresie.

 2. Pani Kidawa-Błońska przed posiedzeniem w dniu wczorajszym Rady Bezpieczeństwa Narodowego w wideokonferencji powiedziała że „trzeba się zastanowić ile potrzeba inspiratorów”. Czyżby ludzie będą leczeni za pomocą inspiratorów a nie respiratorów w walce z tą epidemią?.

 3. Czy można Państwa przeprosić za syna?
  Po przeczytaniu jego komentarzy jestem wstrząśnięta! Zarówno jego politycznymi aspiracjami, jak i nienawiścią, którą wzbudza. Nie chcę, żeby coś mu się stało.
  Niestety, przez to nauczanie zdalne dorwał się do ojcowskiego laptopa i – jak widzę – dokazywał, aż wstyd!
  My jesteśmy normalnymi ludźmi, mąż pewnie niedługo straci pracę, ja – rencistka po wypadku. Staramy się go wychowywać na normalnego człowieka, a tu takie kwiatki. Bieda jest, komputer jeden.
  Niestety szkoła specjalna do której uczęszcza, podobnie jak wszystkie, też zamknięta.
  On sobie powiesił plakat prezesa PIS w pokoju i od tej pory tak.

  Bardzo Państwa przepraszam. Wróci ojciec z wyjazdu, to mu da w skórę kablem od prodiża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here