Zakończyły się dwie ważne inwestycje prowadzone przez Sosnowieckie Wodociągi, dzięki którym mieszkańcy będą mogli korzystać z wody lepszej jakości. Wpłynie to także na wyższą bezawaryjność.

Pierwsza z inwestycji dotyczy dzielnicy Milowice, gdzie przebudowano sieć wodociągową. Warte ponad 2 mln zł prace prowadzone były w okolicach ulicy Baczyńskiego, przy granicy z Katowicami, a następnie przebiegały wzdłuż Brynicy, aż do schroniska dla zwierząt w Katowicach.

W stolicy województwa śląskiego prace toczyły się w rejonie centrum handlowego przy ul. Milowickiej w Katowicach. Właśnie w tym rejonie znajduje się ujęcie wody pitnej, trafiającej do mieszkańców Milowic. Dzięki przebudowie sieci wodociągowej dostarczana do domów woda jest lepszej jakości.

Druga inwestycja to prowadzona przez ostatnie trzy miesiące renowacja kanalizacji w rejonie ulicy Ostrogórskiej, 1 Maja i Piłsudskiego. Prace w tym rejonie prowadzone były metodą bezwykopową.

Polegały one na włożeniu specjalnego rękawa do istniejącej sieci. Po nadmuchaniu rękaw przyjmuje kształt rury, wypełnia kanalizację, przylegając do ścian. To sprawia, że kanalizacja jest uszczelniona i jak nowa. Koszt renowacji blisko 700-metrów sieci wyniósł ok. 1,8 mln zł.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

 1. Czyli woda spod wysypiska/kompostowni/psiarni/elektrociepłowni w kormelowicach służy mieszkańcom Milowic do picia🤔😮👀🙄

  • dokładnie jak się popatrzy na mapę…… to jeszcze do tego dochodzi belówa z Brynicy, widać że zasyfione ścieki wypływają z oczyszczalni chyba, jest taki jeden podejrzany kolektorem smrodek…..mieszkańcom Milowic życzę smacznego….

  • Wodociągi Sosnowieckie nie posiadają czynnych ujęć wody, woda zasilająca miasto Sosnowiec pochodzi w całości z SUW lub ZUW należących do GPW Katowice.

 2. Ujęcie wody nie oznacza, że jest tam jakaś studnia głębinowa z której czerpie się wodę. Naprawdę myślicie, że ktoś byłby tak głupi, aby tam robić studnię głębinową? Ujęcie wody oznacza po prostu miejsce skąd woda jest pobierana z głównej magistrali wodociągowej do rejonowych przedsiębiorstw wodociągowych. Woda dla miejscowości Zagłębia Dąbrowskiego pobierana jest z kilku źródeł:
  1. Stacja Uzdatniania Wody Będzin (woda z Czarnej Przemszy).
  2. Stacja Uzdatniania Wody Sosnowiec Maczki (woda z ujęcia na rzece Sztole w Ryszce i z ujęcia wody na kanale Centralnym odwadniającym kopalnię piasku „Szczakowa”).
  3. Stacja Uzdatniania Wody Łazy (woda z sześciu studni głębinowych).
  4. Zakład Uzdatniania Wody Dziećkowice (woda ze zbiornika Dziećkowice zasilanego wodą przerzucaną z systemu rzek Skawa – Soła).
  5. Zakład Uzdatniania Wody Goczałkowice (woda ze zbiornika Goczałkowice na Wiśle i zbiornika Czaniec na Sole).
  6. Stacja Uzdatniania Wody Kozłowa Góra (woda ze zbiornika Kozłowa Góra na Brynicy).

 3. stacja poboru wody ze Sztoły jest niedziałająca od 2005 roku, która zaopatrywała w wodę Sosnowiec i okolice. Poboru wód zaprzestano z powodu podwyższonego poziomu ołowiu w rzece związanego z działalnością pobliskiej kopalni cynku i ołowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here