W poniedziałek ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy sprawdzające ich wiedzę. Drugiego dnia zmierzą się z matematyką.

We wtorek, uczniowie ósmych klas zmierzą się z matematyką. Na rozwiązanie zadań będą mieli 100 minut. Na egzamin uczeń może przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎W trakcie jego trwania nie można korzystać z kalkulatora. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Egzamin ósmoklasisty – Matematyka

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w poniedziałek, wtorek i w środę, to będzie go pisał w drugim terminie – 3, 4 i 5 czerwca.

Uczniowie, zaświadczenia o wynikach wraz ze świadectwem szkolnym otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 21 czerwca. Znajdą się tam również wyniki z języka polskiego oraz języka obcego, które również są obowiązkowe.

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony w takiej formie tylko przez trzy lata. W 2022 roku egzamin będzie trwał cztery dni – uczniowie będą zdawali także z wybranego przez siebie przedmiotu (biologii, chemii, fizyki, geografii albo historii).

CZYTAJ TAKŻE:

Egzamin ósmoklasisty. W poniedziałek język polski

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here