W środę, 10 kwietnia, pomimo ogólnopolskiego protestu nauczycieli, uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych w naszym regionie rozpoczęli trzydniowe zmagania.

Organizacja egzaminów gimnazjalnych stała pod znakiem zapytania w związku z trwającym strajkiem szkolnym. We wtorek, zagłębiowscy włodarze oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Katowicach poinformowali, że egzaminy jednak odbędą się w wyznaczonym terminie.

W środę, 10 kwietnia gimnazjaliści napisali pierwszą część egzaminu na zakończenie szkoły. Swoje zmagania rozpoczęli od części humanistycznej, która obejmuje język polski, historię i wiedzę o społeczeństwie.

Egzamin gimnazjalny 2019 – Historia i WOS

Test z historii i WOS-u rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 60 minut, uczniowie z dysleksją mieli 80 minut. O godzinie 11:00 uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z języka polskiego, na co mieli 90 minut, dyslektycy – 135 minut.

Egzamin gimnazjalny 2019 – Język polski

Dzisiaj (11.04) uczniów czekają egzaminy z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka i geografia) oraz matematyki. Trzeciego dnia zmagań, gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z języka obcego.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Wyniki będą miały kluczowy wpływ przy rekrutacji do szkół średnich.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 14 czerwca br. Zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym, czyli 21 czerwca.

Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczny egzamin gimnazjalny jest ostatnim egzaminem gimnazjalnym w historii. Za rok zostanie zastąpiony egzaminem na koniec 8-letniej szkoły podstawowej.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here