Kolejni zawodnicy opuszczają MKS Będzin. Klub z królewskiego miasta podziękował za współpracę Zlatanowi Jordanowi i Janowi Klobucarowi. Zostaje kapitan będzinian Artur Ratajczak.

Pierwszymi zawodnikami którzy opuścili MKS Będzin po zakończeniu sezonu byli Rafael Araujo i Marcin Waliński. Wiadomo już, kogo jeszcze nie zobaczymy w składzie będzińskiego zespołu. Trzynasty klub minionego sezonu PlusLigi podziękował za grę dwóm przyjmującym – Zlatanowi Jordanowi i Janowi Klobucarowi.

27-letni Zlatan Jordanow trafił do MKS-u Będzin w styczniu 2017 roku. Łącznie zagrał w 42 spotkaniach. Z kolei Jan Klobucar dołączył do będzińskiego zespołu po rozpoczęciu minionego sezonu. Wystąpił w 19 meczach i zdobył 91 punktów.

Jan Klobucar i Zlatan Jordanow opuszczają MKS Będzin – fot. MKS Będzin
Jan Klobucar i Zlatan Jordanow opuszczają MKS Będzin – fot. MKS Będzin

W klubie zostaje za to kapitan będzińskiego zespołu Artur Ratajczak. – Jestem bardzo zadowolony z przedłużenia współpracy. Czuję się związany z klubem z Będzina – powiedział kapitan MKS-u.

Do tej pory, mierzący 205 cm wzrostu zawodnik, rozegrał w barwach MKS-u 59 ligowych spotkań, zdobywając w nich łącznie 347 punktów (210 atakiem, 106 blokiem, 41 zagrywką) oraz statuetkę MVP. – Mamy świadomość, pewnych ograniczeń, ale wierzę, że mądrymi ruchami transferowymi uda nam się stworzyć zespół walczący i sprawiający niespodzianki, ku uciesze naszych kibiców – podkreśla siatkarz.

Artur Ratajczak zostaje w MKS-ie Będzin – fot. MKS Będzin
Artur Ratajczak zostaje w MKS-ie Będzin – fot. MKS Będzin

Artur Ratajczak to drugi zawodnik, po Michale Poterze, który przedłużył kontrakt z zagłębiowskim klubem.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here