Choć w kalendarzu jeszcze lato, w Dąbrowie Górniczej trwają już przygotowania do zimy. Mieszkańcy tego miasta wybierają choinkę, która stanie przed Pałacem Kultury Zagłębia.

Co roku miasta rywalizują ze sobą na świąteczne ozdoby. Największa rywalizacja toczy o to, która choinka jest większa i piękniejsza. W tym dąbrowską choinkę wybiorą sami mieszkańcy.

– Iluminacje, świąteczny wystrój miasta, a w szczególności choinka, to elementy, na które mieszkańcy zwracają szczególną uwagę – zauważa Damian Rutkowski, zastępca prezydenta prezydenta.

Dąbrowscy urzędnicy podkreślają, że mieszkańcy już kilkukrotnie przekazywali im swoje spostrzeżenia na temat miejskich choinek.

– To cieszy, bo pokazuje, że estetyka otoczenia nie jest im obojętna. Dlatego postanowiliśmy, że w tym roku decyzję o tym, jakie bożonarodzeniowe drzewo stanie w centrum miasta, dosłownie oddamy w ich ręce – tłumaczy Damian Rutkowski, zastępca prezydenta miasta – dodaje Rutkowski.

Na oficjalnym facebookowym profilu miasta, do 11 września, internauci mogą wybierać spośród pięciu propozycji. Są różne warianty kolorystyczne i ozdoby. W grudniu, na placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia, stanie choinka przedstawiona na grafice, która zbierze najwięcej „lajków”.

Która z propozycji podoba Wam się najbardziej?

Wróć

1. Mieszkańcy Dąbrowy wybierają choinkę

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej wybierają choinkę – fot. mat. pras.
Wróć

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here