Władze Dąbrowy Górniczej zdecydowały, że na razie nie otworzą obiektów sportowych i kulturalnych w mieście. Taką możliwość ogłosił od 4 maja premier Mateusz Morawiecki.

Rząd ogłosił, że od 4 maja obiekty sportowe, a także biblioteki i muzea mogłyby zostać otwarte. Ostateczną decyzję mogą podejmować jednak samorządy. Wiemy, że w Dąbrowie Górniczej na razie nie skorzystają z takiej możliwości.

– Mimo zapowiedzianego przez premiera ponownego otwarcia od 4 maja obiektów sportowych, bibliotek i muzeów, informujemy, że dąbrowskie obiekty i placówki w dalszym ciągu pozostaną zamknięte. Dopiero wczoraj opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów, które precyzuje zasady, na jakich obiekty te i instytucje mogą zostać otwarte. Dlatego też żaden z dąbrowskich obiektów sportowych (w tym orliki), Miejska Biblioteka Publiczna ani Muzeum Miejskie Sztygarka nie zostaną otwarte. Będzie to możliwe dopiero po zapoznaniu się ze szczegółami rozporządzenia i dostosowaniu do nich obiektów sportowych i instytucji kultury. O terminach i zasadach ich otwarcia poinformujemy jak najszybciej – poinformował w niedzielę wieczorem Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. […] W poniedziałek pisaliśmy, że miasto nie otworzyło obiektów sportowych i kulturalnych. Prawdopodobnie 18 maja gotowa do otwarcia będzie Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Miejskie Sztygarka. Z kolei już w najbliższy piątek, 8 maja, otwarte będą orliki (w Ząbkowicach i przy Szkole Podstawowej nr 12, 13, 20 i 29), a także boisko do koszykówki na ośrodku CSiR nad Pogorią III. Boiska przyszkolne (nie będące orlikami) w dalszym ciągu pozostaną zamknięte. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here