Sosnowiczanie mogą składać swoje propozycje do tegorocznego budżetu obywatelskiego. W poniedziałek rozpoczęło się przyjmowanie projektów. Do rozdysponowania jest 8 mln zł.

Rusza piąta edycja sosnowieckiego budżetu obywatelskiego. Od 26 marca do 7 maja mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły. Do podziału jest 8 mln zł.

Jak informuje sosnowiecki magistrat pieniądze zostaną rozdzielone między: 17 Lokalnych Stref Konsultacyjnych (5 mln zł), Strefę Szkolną (1,4 mln zł na place zabaw i boiska oraz 500 tys. zł na modernizację pracowni tematycznych), Strefę Przedszkolną (600 tys. zł na modernizację placów zabaw), Młodzieżowe Budżety Obywatelskie (300 tys. zł do równego podziału na zainteresowane placówki szkolne) a także Przedszkolne Budżety Obywatelskie (200 tys. zł do równego podziału na zainteresowane placówki przedszkolne).

Budżet Obywatelski w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Budżet Obywatelski w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Pomysł należy opisać na specjalnym formularzu, który można pobrać ze strony internetowej miasta. Należy go zgłosić wraz podpisami 15 osób, które również chciałyby coś zmienić.

Gotowy formularz trzeba złożyć m.in. w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu (w referacie promocji i konsultacji społecznych przy ul. Małachowskiego – pok. 35), przesyłając skan dokumentów na adres obywatelski@um.sosnowiec.pl, tradycyjną pocztą na adres: Urząd Miejski, Wydział Kultury i Promocji Miasta, Referat Promocji i Konsultacji Społecznych, al. Zwycięstwa 20, 41-200 Sosnowiec z dopiskiem „Budżet Obywatelski”.

Budżet Obywatelski w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec
Budżet Obywatelski w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

W sobotę, 14 kwietnia, w Urzędzie Miasta odbędzie się maraton pisania projektów w ramach budżetu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Budżet obywatelski w Sosnowcu. Poznaliśmy wyniki głosowania

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

 1. Przydałoby się jakoś dokończyć ten Bulwar Czarnej P.!
  Jakieś przejazdy wzdłuż rzeki pod mostem (albo 4ema) – to by było dopiero!

  • Dokładnie. Zanim ogłoszą kolejny budżet niech skończą ten Bulwar od Będzina po Mysłowice. Niech ten Bulwar będzie wizytówką miasta, a nie miejscem gdzie po zmroku lepiej nie chodzić, bo ciemno.

 2. Niech coś zrobią ze szlakiem rowerowym za Naftową wzdłuż rzeki. Kałuże i błoto narobiły jakieś ”krety” ale doprowadzić do stanu jak było przed wykopkami to już nie. No i bajoro koło rozwalającego się budynku nie pozwala przejechać.

  • nie pamiętam czy gazowniki czy gównociągowiki tak rozdupcyły i olały
   jeszcze badziewiaki wał umacniały chyba jakieś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here