W niedzielę, 14 maja na Górce Środulskiej odbyły się zawody Bike Atelier XC. Już drugi sezon z rzędu Sosnowiec gościł kolarzy rywalizujących w kolarstwie górskim, w formule olimpijskiej (cross country).

XC, czyli cross-country, to jedna z konkurencji kolarstwa górskiego polegająca się na ściganiu po wytyczonej trasie określoną ilość razy. Dzięki wyznaczeniu stosunkowo krótkich okrążeń rywalizacja jest bardzo widowiskowa. XC znajduje się w programie mistrzostw świata, jest też dyscypliną olimpijską.

Niedzielna rywalizacja toczyła się na terenie Górki Środulskiej, gdzie wyznaczona została pętla o długości 3,2 km, którą w zależności od kategorii wiekowej zawodnicy pokonywali kilkukrotnie. Dla trzech kategorii trasa została dodatkowo skrócona, aby ominąć najtrudniejsze technicznie odcinki.

Dzięki wyznaczeniu stosunkowo krótkich okrążeń, rywalizacja jest bardzo widowiskowa. Trasa prowadziła w terenie po leśnych ścieżkach i duktach oraz alejkach parkowych. Podobnie jak przed rokiem nie zabrakło ostrych podjazdów oraz zjazdów.

Wyścig główny podzielony był na 12 kategorii wiekowych, a wyścig dziecięcy na 7 kategorii. Na niedzielnym starcie, w kilku kategoriach, stanęło około 100 zawodników.

Doskonale bawili się także najmłodsi, którzy mieli specjalnie wyznaczoną trasę, bez stromych podjazdów i zjazdów, a także specjalną strefę zabaw z licznymi grami i konkursami.

Czy tworzenie nowego liceum w Sosnowcu ma sens?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Impreza przyciągnęła także sporo mieszkańców, którzy bacznie obserwowali zmagania zawodników konkursu oraz mocno ich dopingowali.

Podczas imprezy Bike Atelier XC można było wywalczyć atrakcyjne nagrody, m.in. samochód z pełnym bakiem na weekend czy rower górski. Na wszystkich, którzy odwiedzili miasteczko imprezy czekały liczne atrakcje.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here