Pierwszy będziński Bieg Ekologów już za nami. Impreza skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych przyciągnęła wielu zapalonych biegaczy, którzy przynieśli ze sobą duże ilości „śmieci”.

Podczas pierwszego Biegu Ekologów, który odbył się w miniony weekend w lasku grodzieckim, biegacze nie zawiedli i licznie stawili się na linii startu. Zamiast wpisowego, uczestnicy zobligowani byli do przyniesienia ekośmieci.

Każdy z uczestników przyniósł ze sobą, zgodnie z proekologicznym charakterem imprezy, duże ilości makulatury, elektrośmieci i zużytych baterii. Zebrane podczas zawodów śmieci zostały przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Choć pogoda nie sprzyjała, sportowcy pokazali hart ducha i udowodnili, że błoto i deszcz nie są dla nich żadną przeszkodą. Biegi odbyły się na trzech dystansach, w kilku kategoriach wiekowych. Wyjątkowo licznie wystartowały dzieci i młodzież, w tym reprezentanci będzińskich szkół.

Podczas biegu, wśród wszystkich uczestników, rozlosowano atrakcyjne nagrody oraz wyróżniono najlepsze przebranie – EKO-króla.

Impreza miała na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Będzina na problemy ochrony środowiska, szczególnie niską emisję oraz sposoby jej ograniczania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here