Pierwszy będziński Bieg Ekologów już za nami. Impreza skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych przyciągnęła wielu zapalonych biegaczy, którzy przynieśli ze sobą duże ilości „śmieci”.

Podczas pierwszego Biegu Ekologów, który odbył się w miniony weekend w lasku grodzieckim, biegacze nie zawiedli i licznie stawili się na linii startu. Zamiast wpisowego, uczestnicy zobligowani byli do przyniesienia ekośmieci.

Każdy z uczestników przyniósł ze sobą, zgodnie z proekologicznym charakterem imprezy, duże ilości makulatury, elektrośmieci i zużytych baterii. Zebrane podczas zawodów śmieci zostały przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Choć pogoda nie sprzyjała, sportowcy pokazali hart ducha i udowodnili, że błoto i deszcz nie są dla nich żadną przeszkodą. Biegi odbyły się na trzech dystansach, w kilku kategoriach wiekowych. Wyjątkowo licznie wystartowały dzieci i młodzież, w tym reprezentanci będzińskich szkół.

Podczas biegu, wśród wszystkich uczestników, rozlosowano atrakcyjne nagrody oraz wyróżniono najlepsze przebranie – EKO-króla.

Impreza miała na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Będzina na problemy ochrony środowiska, szczególnie niską emisję oraz sposoby jej ograniczania.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here