UWAGA KIEROWCY! W piątek, 24 kwietnia, w związku z pracami modernizacyjnymi wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Tysiąclecia i skrzyżowanie z al. Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej.

W piątek, 24 kwietnia, w godz. 8-14 z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Tysiąclecia (na odcinku od al. Zagłębia Dąbrowskiego do Piłsudskiego), a także skrzyżowaniem al. Zagłębia Dąbrowskiego/Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej.

– Dojazd do budynku przy ul. Tysiąclecia 4 będzie się odbywał drogą wewnętrzną od strony sklepu Biedronka. Zapewniony będzie także alternatywny dojazd do innych posesji. Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na oznakowanie i korzystać z wyznaczonych objazdów. Podczas zamknięcia, układana będzie warstwa asfaltobetonowa – wyjaśnia Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydziału Marki Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej.

Remont al. Zagłębia Dąbrowskiego – fot. UM Dąbrowa Górnicza
Remont al. Zagłębia Dąbrowskiego – fot. UM Dąbrowa Górnicza

Prace zaplanowane na piątek to etap dużej inwestycji, która obejmuje odcinek al. Zagłębia Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia, a także fragment ul. Tysiąclecia od skrzyżowania z al. Zagłębia Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Jezdnie zyskają nową nawierzchnię, a na skrzyżowaniach al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Granicznej oraz al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Tysiąclecia powstaną ronda.

Na modernizowanych odcinkach, w obu kierunkach o łącznej długości ponad 3 km, zbudowane będą drogi rowerowe i chodniki. Po jednej stronie droga rowerowa będzie odseparowana od chodnika i wykonana przy użyciu nawierzchni bitumicznej. Po drugiej znajdzie się asfaltowy tzw. ciąg pieszo-rowerowy, po którym będzie można poruszać się zarówno pieszo, jak i na jednośladzie. Poprzez zawężenia jezdni przy przejściach dla pieszych, wymuszające ograniczenie prędkości i zjazd na jeden pas, poprawi się bezpieczeństwo przechodniów.

Remont al. Zagłębia Dąbrowskiego – fot. UM Dąbrowa Górnicza
Remont al. Zagłębia Dąbrowskiego – fot. UM Dąbrowa Górnicza

Na ulicy Tysiąclecia, tam gdzie aktualnie biegnie droga rowerowa, powstaną miejsca postojowe. Nowa droga rowerowa będzie odseparowana od ruchu samochodowego i zostanie wytyczona równolegle do jezdni. Skrzyżowanie ulic Tysiąclecia i Prusa będzie tzw. skrzyżowaniem wyniesionym, czyli jego tarcza zostanie podniesiona do poziomu chodników, co wymusi ograniczenie prędkości jazdy przez kierowców. Na tym wyniesieniu znajdą się trzy przejścia dla pieszych – dwa przez ul. Tysiąclecia (w tym jedno przesunięte, aktualnie położone bliżej ul. Piłsudskiego) i jedno przez ul. Prusa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Rusza remont al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej