Nowym trenerem bramkarzy Zagłębia Sosnowiec został Matko Perdijić, który jeszcze w rundzie jesiennej był zawodnikiem pierwszego zespołu. Dotychczasowy trener Krzysztof Lubiatowski zajmie się szkoleniem młodzieży w klubowej akademii.

Matko Perdijić swoją przygodę z Zagłębiem rozpoczął w 2015 roku, kiedy to zamienił Widzew Łódź na drużynę z Sosnowca. Dotychczas rozegrał 31 oficjalnych meczów w sosnowieckim zespole, w tym rozgrywki w ramach Pucharu Polski. W obecnym sezonie 39-latek pochodzący z Chorwacji zagrał w sześciu meczach I ligi oraz jednym pucharowym.

Trudne zadanie nowego trenera

Zagłębie Sosnowiec na półmetku sezonu zajmuje czternaste miejsce ligowej tabeli. W związku z tym na wiosnę będzie musiało walczyć o utrzymanie, ponieważ nad strefą spadkową ma zaledwie pięć punktów przewagi.

Na wiosnę chorwacki trener będzie odpowiedzialny za przygotowanie trzech bramkarzy: Michała Gliwę, Kamila Bielikowa oraz Kacpra Siutę.

Krzysztof Lubiatowski ponownie trenerem Akademii

„Luci”, bo tak nazywany jest trener Lubiatowski, rozpoczął swoją przygodę z Zagłębiem w 1993 roku, kiedy to zadebiutował jako bramkarz. Łącznie w barwach zagłębiowskiego klubu rozegrał 45 spotkań. Po zakończeniu kariery związany był z Akademią Zagłębia Sosnowiec oraz współtworzył ZARI – projekt zrzeszający młodych bramkarzy.

We wrześniu 2021 roku został pierwszym trenerem bramkarzy seniorskiego zespołu z Sosnowca, zastępując na stanowisku Pawła Primela. Dziś po krótkiej przerwie ponownie powraca do szkolenia młodzieży w piłkarskiej Akademii Zagłębia.