Weekend 18-20 maja będzie prawdziwą gratką dla pasjonatów dobrego jedzenia. Kilkanaście wyselekcjonowanych food trucków zagwarantuje, że każdy miłośnik kulinariów znajdzie coś dla siebie.

Ten weekend to nie lada gratka dla fanów muzealnictwa, za sprawą Nocy Muzeów, ale także fanów jedzenia z mobilnych restauracji. Food trucki zagoszczą w Będzinie oraz Dąbrowie Górniczej.

Każdy z samochodów serwuje oryginalne potrawy: kuchni amerykańskiej, azjatyckiej i europejskiej w wielu wariantach. Będą zupy, dania główne i pyszne desery oraz kawa i napoje.

Dąbrowski Rynek Smaków odbędzie się na terenie zlikwidowanej fabryki „Defum”. Postindustrialny klimat Fabryki Pełnej Życia połączony z dobrą muzyką, rzemieślniczym piwem oraz pysznym jedzeniem stworzy niesamowitą atmosferę!

Natomiast, w Będzinie, mobilne knajpy zaparkują w Parku Syberka. W programie darmowe atrakcje dla dzieci, strefa muzyczna oraz strefa chillout.

Zlot food trucków ruszył już w piątek. Mobilne restauracje będzie można spotkać jeszcze w sobotę (12-22) i niedzielę (12-20). Będzie smacznie i wesoło.

Obecnie zloty food trucków cieszą się ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce. Podobne imprezy odbyły się już w Katowicach, Cieszynie czy Rybniku. Nie dziwi więc fakt, że organizatorzy planują już kolejne edycje i kolejne atrakcje.