Jak zginął 19-letni Armin Smyczek? W piątek miała zostać przeprowadzona sekcja zwłok. Na jej wyniki trzeba będzie poczekać kilka dni.

Jak zginął 19-letni Armin Smyczek z Mysłowic? Sprawą ustalenia przyczyn śmierci zajmuje się Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Południe. Wiadomo już, że prokurator zlecił wykonanie sekcji zwłok, która pomoże w uzyskaniu szczegółowych informacji. Sekcja miała się odbyć w piątek.

– Zależy nam, aby sekcja zwłok została wykonana jak najszybciej – powiedział nam w czwartek Marcin Stolpa, zastępca prokuratora z Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe.

Co do tej pory udało się ustalić śledczym? Wstępnie można wykluczyć, że do śmierci 19-latka przyczyniły się osoby trzecie. Na jego ciele nie znaleziono bowiem żadnych urazów. Całkowitą pewność będzie można uzyskać dopiero po przeprowadzonych badaniach.

Pojawiła się także hipoteza, że 19-letni mieszkaniec Mysłowic był pod wpływem alkoholu. Wcześniej miał go spożywać z kolegami. Pojawiły się również głosy, że chłopak mógł się poślizgnąć i wpaść do rzeki. Na te i na inne pytania poznamy odpowiedzi, gdy znane będą wyniki sekcji zwłok.

Ciało Armina Smyczka zauważył w środę (17 maja) przechodzień, który szedł górą zapory. Zwłoki znajdowały się między gałęziami tuż przy samej zaporze.

– Stan zwłok wskazywał na to, że leżały w wodzie przez dłuższy czas – podkreśla prokurator Marcin Stolpa.

Armin Smyczek był uczniem sosnowieckiego Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych. Zaginął 28 kwietnia. Chłopak nie wrócił do domu po spotkaniu z kolegami. Spod centrum handlowego Plaza miał iść pieszo w stronę ulicy Kościelnej na przystanek autobusowy, skąd miał wrócić do Mysłowic autobusem linii nr 106. Ostatni raz był widziany w Sosnowcu – na monitoringu był widziany niedaleko myjni samochodowej przy okręgowej stacji kontroli pojazdów przy ul. Naftowej.

Od momentu zaginięcia chłopaka rodzina, przyjaciele i policja prowadzili zakrojoną na ogromną skalę akcję poszukiwawczą. W ostatnich dniach zaangażowano także nurków i strażaków, którzy przeszukiwali Brynicę i tereny wokół rzeki. Ostatecznie ciało znaleziono w pobliskiej Czarnej Przemszy.

zagłębie-info

Czy nazwa ronda Edwarda Gierka w Sosnowcu powinna być zmieniona?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...