Maja Koman, Tymon Tymański, Piano.PL i Micromusic wystąpią w czasie tegorocznej edycji ZagłębieWood. Co jeszcze nas czeka w trakcie festiwalu?

Październik to w Dąbrowie Górniczej czas kultury, i to w najlepszym wydaniu. Przez cały miesiące dębowe miasto będzie ważnym punktem na mapie wydarzeń kulturalnych w województwie śląskim.

Spektakle teatralne, koncerty muzyczne, spotkania autorskie i podróżnicze, wystawy oraz seanse filmowe – to wszystko składać się będzie na szóstą edycję ZagłębieWood. W czasie jednego z najważniejszych festiwali w regionie wystąpią m.in.: Maja Koman, Tymon Tymański, Piano.PL i Micromusic.

Warto podkreślić, że w tym roku organizatorzy festiwalu zadbali o naprawdę ciekawy program. Już 2 października na deskach Pałacu Kultury Zagłębia wystawiony zostanie spektakl „Bóg mordu” (CZYTAJ TAKŻE).

To wybuchowa mieszanka błyskotliwego tekstu i brawurowej gry aktorskiej, które sprawiają, że z twarzy widzów od początku do końca przedstawienia nie schodzi uśmiech, ale z tyłu głowy pojawia się refleksja. W obsadzie zobaczymy Annę Dereszowską, Jolantę Fraszyńską, Cezarego Pazurę i Michała Żebrowskiego.

Z kolei 5 października w PKZ wystąpi Maja Koman. Jej debiutancka płyta została nominowana do Fryderyków 2015 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

W październiku nie zabraknie także spotkań autorskich, m.in. z Janiną Ochojską, Agatą Passent, Filipem Łobodzińskim i Sebastianem Riedlem.

Festiwalowe imprezy zagoszczą w Pałacu Kultury Zagłębia, Miejskiej Bibliotece Publicznej i Muzeum Miejskim „Sztygarka”. Szczegółowy program festiwalu można znaleźć TUTAJ.

fot. M.Piecha