16 marca mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą świętować Światowy Dzień Wody. W tym roku pod hasłem „Woda dla wszystkich”.

W tym roku Światowy Dzień Wody w Dąbrowie Górniczej będzie obchodzony pod hasłem „Woda dla wszystkich”. – Przesłaniem tegorocznej edycji jest zwrócenie uwagi na to, że woda powinna być dostępna dla wszystkich – niezależnie gdzie mieszkamy i kim jesteśmy – to niezbywalne prawo każdego człowieka. Obchody są zarazem świetną okazją do przypomnienia mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, jak ważna w życiu człowieka jest woda i jak o nią dbać, aby nigdy jej nie zabrakło – mówi Michał Raszka, rzecznik prasowy Dąbrowskich Wodociągów.

Wodne kreacje parasolek i występy

Warto wspomnieć, że obchody Światowego Dnia Wody organizowane przez Dąbrowskie Wodociągi od lat cieszą się popularnością. Organizatorzy spodziewają się, że łącznie w wydarzeniach w Dąbrowie Górniczej weźmie udział kilka tysięcy osób.

Jedną z największych atrakcji będzie impreza dla wszystkich mieszkańców, która odbędzie się 16 marca w CH Pogoria. – Mieszkańcy będą mogli stworzyć swoje własne wodne kreacje parasolek oraz maskotek. Oprócz tego będzie na nich czekała fotobudka i występy wokalistów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Dla najmłodszych przewidziane są konkursy z nagrodami oraz malowanie buziek – wymienia Michał Raszka.

Konkurs filmowy „Woda w roli głównej”

Ważnym elementem święta wody w Dąbrowie Górniczej jest konkurs filmowy „Woda w roli głównej” skierowany do wszystkich uczniów dąbrowskich podstawówek. Wśród nagród przewidziano m.in. wycieczkę dla całej klasy do Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu, zaś dla szkoły – interaktywną tablicę, a także wyjazd do Centrum Edukacji Teatralnej w Krakowie oraz bilety do kina.

– Konkurs filmowy skierowany jest do wszystkich dzieciaków, które nie rozstają się ze swoim smartfonem i chcą podjąć się wyzwania stworzenia swojego pierwszego filmu – mówi rzecznik Dąbrowskich Wodociągów. – Uroczysta Gala Filmowa odbędzie się 22 marca, dokładnie w Światowym Dniu Wody w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. To właśnie wtedy poznamy zwycięzców – dodaje.

Tak było w zeszłym roku:

Tak w Dąbrowie Górniczej obchodzono Światowy Dzień Wody [ZDJĘCIA]

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here