Kolejne zmiany w sosnowieckim magistracie. Zbigniew Byszewski został nowym zastępcą prezydenta Sosnowca.

Zbigniew Byszewski, pełniący do tej pory funkcję naczelnika Wydziału Edukacji oraz pełnomocnika prezydenta ds. edukacji został powołany na stanowisko zastępcy prezydenta miasta.

Nowemu zastępcy prezydenta podlegać będzie m.in. Wydział Edukacji, Wydział Kultury i Promocji, Wydział Rozwoju i Przedsiębiorczości, Wydział Komunikacji oraz Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

Nowe wydziały w urzędzie

To niejedyne zmiany w strukturach sosnowieckiego urzędu. Od 1 sierpnia działają tam dwa nowe wydziały – Wydział Kultury i Promocji oraz Wydział Rozwoju i Przedsiębiorczości.

Wydział Kultury i Promocji powstał na skutek połączenia Wydziału Kultury i Komunikacji Społecznej z częścią Wydziału Rozwoju i Promocji.

Naczelnikiem wydziału został Michał Mercik, dotychczasowy naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji.

– Dotychczasowa naczelnik Wydziału Kultury i Komunikacji Społecznej Aleksandra Marzyńska przebywa na urlopie macierzyńskim – wyjaśnia Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego UM Sosnowiec.

Z kolei naczelnikiem Wydziału Rozwoju i Przedsiębiorczości został Tomasz Szymonowicz, pełniący do tej pory funkcję kierownika referatu Rozwoju i Obsługi Inwestora w Wydziale Rozwoju i Promocji.

To już kolejne zmiany w ostatnim czasie

Mateusz Rykała - fot. PL
Mateusz Rykała – fot. PL

Przypomnijmy, że jest to już kolejna zmiana w ścisłym kierownictwie urzędu. Na początku lipca ówczesny pierwszy zastępca prezydenta Sosnowca Mateusz Rykała odszedł z urzędu i został wiceprezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz szefem biura Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej.

Prezydent Arkadiusz Chęciński nie zdecydował się wtedy na powoływanie nowych osób i rozdzielił obowiązki między Krzysztofem Haładusem, który formalnie został pierwszym zastępcą i Anną Jedynak.

Czy podoba Ci się zwycięska koncepcja przebudowy centrum Sosnowca?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...