Majówka w Zagłębiu to prawdziwe święto dla fanów jednośladów. Ulicami naszych miast po raz kolejny przejedzie Zagłębiowska Masa Krytyczna.

Przez jakie miasta w tym roku przejadą rowerzyści z Zagłębia? Rozmowy podobno jeszcze trwają, ale burmistrz Zbigniew Szaleniec już teraz podzielił się z mieszkańcami Czeladzi informacją, że Zagłębiowska Masa Krytyczna przejedzie też przez najstarsze miasto naszego regionu.

– Niedawno odbyło się spotkanie z organizatorami ZMK. Podczas spotkania ustalono, że 3 maja gospodarzem zakończenia jubileuszowej 10. edycji tej niezwykle popularnej, promującej jadę na rowerze imprezy, będzie nasze miasto – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Jak podał Zbigniew Szaleniec rowerzyści w tym roku spotkają się przed dworcem PKP w Sosnowcu i przejadą ulicami Dąbrowy Górniczej, Będzina, a zakończą na rynku w Czeladzi. – To duże wyróżnienie i doskonała promocja naszego miasta. Już dziś zapraszamy wszystkich rowerzystów do wzięcia udziału w jubileuszowej Zagłębiowskiej Masie Krytycznej – dodaje burmistrz Czeladzi.

Organizatorzy nie potwierdzają

Informacji tych nie potwierdza jednak organizator Zagłębiowskiej Masy Krytycznej.

– Rozmowy z miastami nadal trwają i trasa nie jest jeszcze potwierdzona. Informacje o tegorocznej edycji ZMK podamy w odpowiednim czasie – skomentował Rafał Siciński.

Falstart?

Czy burmistrz Zbigniew Szaleniec za wcześnie ogłosił sukces?

PRZECZYTAJ: Rowerowa rewolucja w Sosnowcu. Powstaną nowe ścieżki

Zagłębiowska Masa Krytyczna co rok cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu. W tym roku organizatorzy liczą, że w imprezie weźmie udział prawie 4 tys. cyklistów.

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...