Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przebywają obecnie na zasłużonych urlopach. Działacze klubu nie próżnują jednak i powoli przygotowują się do wielkiego powrotu do Lotto Ekstraklasy.

Piłkarze Zagłębia po ostatnim meczu w sezonie udali się na zasłużone urlopy. Wypoczynek ten będzie jednak wyjątkowo krótki. Do treningów sosnowiczanie wrócą już 20 czerwca.

Tym razem działacze klubu z Kresowej zrezygnowali ze zgrupowania zagranicznego. Sosnowiczanie wyjadą za to do Wodzisławia Śląskiego. – Bardzo dobrze znam ten ośrodek i wiem, że będziemy tam mieli doskonałe warunki – tłumaczy trener Dariusz Dudek.

Przygotowania do nowego sezonu Zagłębiacy tradycyjnie już rozpoczną od szczegółowych badań na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Po tygodniu sosnowiczanie zagrają pierwszy sparing. Rywalem będzie rumuńska drużyna grająca w I Lidze – Viitorul Konstanca. Spotkanie to zostanie rozegrane 27 czerwca w Kielcach. Trzy dniu później podopieczni Dariusza Dudka zagrają w Przemyślu z miejscowym Czuwajem.

W kolejnym etapie przygotowań Zagłębie wyjedzie na wspomniany obóz do Wodzisławia Śląskiego (od 2 do 7 lipca). Tam sosnowieccy piłkarze zagrają m.in. z MFK Karviná. Kolejny sparingpartner jest w trakcie ustalana. Na koniec Zagłębiacy spotkaja się z ROW-em 1964 Rybnik (14 lipca).

Dawid Kudła - fot. Marek Rybicki/zaglebie.eu
Dawid Kudła – fot. Marek Rybicki/zaglebie.eu

Bez rewolucji w zespole

W drużynie Zagłębia nie dojdzie do żadnej rewolucji kadrowej. Kilku piłkarzy zostanie jednak wypożyczonych. Mowa tu m.in. o bramkarzu Aleksandrze Kłosku, Igorze Krzykowskim i Janie Janoszu.

Z klubów ekstraklasy najprawdopodobniej zostaną wypożyczeni – Tomasz Nawotka (rozpocznie przygotowania z Legią Warszawa w Warce) oraz Tymoteusz Puchacz, który ma ważny kontrakt z Lechem Poznań.

Niepewna jest także przyszłość Rafała Makowskiego. Zawodnikowi Legii kończy się kontrakt i Zagłębie będzie musiało go wykupić.

Niemal pewne wydaje się natomiast pożegnanie z Vamarą Sanogo. Legionistą zainteresowani są działacze Lechii Gdańsk i Wisły Płock.

Do Zagłębia trafić ma kilku nowych zawodników, ale mają to być konkretne wzmocnienia. – Myślę, że do drużyny dołączy 3-4 zawodników. Będą to wzmocnienia, a nie uzupełnienia zespołu. Wiemy, na jakie pozycji szukamy, ale póki nie podpiszemy kontraktów, nie będziemy niczego ujawniać – podkreśla Dariusz Dudek, szkoleniowiec świeżo upieczonego beniaminka ekstraklasy.

Zagłębie Sosnowiec - fot. Wojciech Rejdych
Zagłębie Sosnowiec – fot. Wojciech Rejdych

Po ile bilety i karnety?

Zagłębie ogłosiło ceny biletów i karnetów na rundę jesienną Ekstraklasy. W pierwszej rundzie rozgrywek na Stadion Ludowy przyjadą: Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze, Cracovia, Miedź Legnica, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Lech Poznań oraz Legia Warszawa.

Ceny karnetów wynoszą: 400 zł (trybuna kryta), 150 zł (trybuna odkryta) i 110 zł (karnet ulgowy dla kobiet, dzieci do lat 12 oraz seniorów po 65. roku życia). Karnet obejmuje wszystkie domowe mecze rundy jesiennej oraz Pucharu Polski.

Wyższe niż dotychczas będą też ceny jednorazowych wejściówek. W przedsprzedaży bilety będą w cenie: 35 zł (trybuna kryta), 15 zł (trybuna odkryta), 10 zł (bilet ulgowy na trybunę krytą i odkrytą dla kobiet, dzieci do lat 12 i seniorów po 65. roku życia) i 20 zł (bilet młodzieżowy na trybunę krytą – między 13. a 16. rokiem życia). W dniu meczowym ceny będą wyższe – analogicznie: 45 zł, 25 zł, 15 zł i 25 zł.

Wejściówki będzie można kupować od 15 czerwca w restauracji 3Kolory (ul. Kresowa 1), a także w Oficjalnym Sklepie Kibica FanStore (ul. 3 Maja 11).

Ceny karnetów (karnet obejmuje mecze rundy jesiennej oraz Pucharu Polski):

Trybuna kryta – 400 zł
Trybuna odkryta – 150 zł
Ulgowy – 110 zł (karnet ulgowy obejmuje kobiety, dzieci do lat 12 i seniorów po 65. roku życia)

Ceny jednorazowych wejściówek (w przedsprzedaży tańsze, w dniu meczu droższe):

Przedsprzedaż:
Trybuna kryta – 35 zł
Trybuna odkryta – 15 zł
Ulgowy (na trybunę krytą i odkrytą) – 10 zł (bilet ulgowy obejmuje kobiety, dzieci do lat 12 i seniorów po 65. roku życia)
Młodzieżowy (na krytą) – 20 zł (dla młodzieży między 13. a 16. rokiem życia)

Bilety rodzinne: osoba dorosła normalna cena, pierwsze dziecko cena ulgowa, każde kolejne złotówkę (maksymalnie 9 dzieci na jedną osobę dorosłą. Przy bilecie rodzinnym dziecko liczone do lat 12).

Dzień meczowy:
Trybuna kryta – 45 zł
Trybuna odkryta – 25 zł
Ulgowy (na trybunę krytą i odkrytą) – 15 zł
Młodzieżowy (na krytą) – 25 zł

Ceny karnetów VIP:

Karnet VIP złoty – obejmuje wszystkie jesienne mecze ligowe oraz mecze Pucharu Polski, miejsce w loży VIP (środek), możliwość wejścia w trakcie meczu do restauracji 3Kolory – przez sektor VIP – poczęstunek w sali VIP, parking w wewnętrznej części obiektu – 1400 zł.

Karnet VIP srebrny – obejmuje wszystkie jesienne mecze ligowe oraz mecze Pucharu Polski, możliwość wejścia w trakcie meczu do restauracji 3Kolory od strony recepcji, poczęstunek w formie kawy, herbaty oraz ciasta – 1000 zł.

Karnety VIP można kupić od poniedziałku do piątku w sekretariacie klubu.