Zagłębie Sosnowiec znalazło następcę Dawida Kudły i pozyskało nowego bramkarza. To 26-letni Krystian Stępniowski. – Zdaję sobie sprawę z tego, że w Zagłębiu nic nie dostanę za darmo, ale ciężką pracą można wiele zdobyć – podkreśla.

Krystian Stępniowski podpisał z Zagłębiem kontrakt, który będzie obowiązywał od 1 lipca przed dwa lata. Zajął miejsce Dawida Kudły, który rozwiązał z sosnowieckim klubem kontrakt i przebywa obecnie na testach w Górniku Zabrze.

26-letni Krystian Stępniowski jest wychowankiem Hutnika Kraków. Od 2014 roku był zawodnikiem Cracovii, w barwach której na boiskach ekstraklasy zagrał tylko dwa spotkania. W międzyczasie był wypożyczony do Pogoni Siedlce. Ponadto Stępniowski przez dwa sezony był bramkarzem Puszczy Niepołomice.

Krystian Stępniowski nowym bramkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Krystian Stępniowski nowym bramkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

W niedawnym meczu sparingowym z wicemistrzem Słowacji, DAC 1904 Dunajska Streda, nowy nabytek Zagłębia w efektownym stylu obronił karnego. – Zagrałem w sparingu z wicemistrzem Słowacji i podpisałem kontrakt. Cieszę się, że do tego doszło. Być może wpływ na mój angaż w Zagłębiu miał obroniony rzut karny. Wyczułem napastnika i udało się obronić – uśmiecha się golkiper.

Jak doszło do tego, że Stępniowski pojawił się w Sosnowcu? – Zadzwonił do mnie trener bramkarzy Zagłębia Sławomir Rydel z pytaniem, czy chciałbym się pokazać w Sosnowcu. Dla mnie to nowy start, nowa szansa. Chciałbym wskoczyć do bramki, pokazać się kibicom. Z dyrektorem Tomczykiem rozmawiałem o tym, że klub ma konkretny cel, powrót po roku do ekstraklasy. Jestem człowiekiem ambitnym i chciałbym spróbować swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi Krystian Stępniowski.