Piłkarze Zagłębia rozegrali pierwszy mecz kontrolny podczas zgrupowania w Hiszpanii. Sosnowiczanie przegrali z niemieckim TSV 1860 Monachium 0:1.

Mecz lepiej rozpoczęli Zagłębiacy. Już w 8. minucie Konrad Wrzesiński popisał się atomowym strzałem na bramkę, jednak golkiper TSV wykazał się znakomitym refleksem. W 18. minucie bramkę strzeliła niemiecka drużyna, ale sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał trafienia. W kolejnych minutach lepiej radzili sobie Niemcy, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W przerwie w Hiszpanii zaczęło padać. Nie przeszkodziło to jednak na obiecujące rozpoczęcie drugiej połowy. Sosnowiczanie kilkukrotnie zagrozili rywalom w polu karnym.

To jednak nie wystraszyło. W 52. minucie Niemcy po bardzo ładnej akcji Felixa Bachschmida strzelili bramkę. Podopieczni Dariusza Dudka próbowali odwrócić losy spotkania, ale nie udało im się i doznali pierwszej sparingowej porażki w tym roku.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zagrają w Hiszpanii jeszcze dwa mecze kontrolne – 10 lutego z Changchung Yata i 12 lutego z Beijing Renhe.

Zagłębie Sosnowiec – TSV 1860 Monachium 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 – Felix Bachschmid (53.)

Zagłębie: Kudła (46, Perdijić) – Sulewski (46, Malheiro), Jędrych (46, Makowski), Cichocki (46, Krzykowski), Puchacz (46, Udovicić) – Wrzesiński (46, Banasiak), Rzonca (46, Nowak), Milewski (46, Babiarz), Mularczyk (46, Sanogo), Nawotka (46, Pribula) – Lewicki (46, Cristóvao).