W najbliższą niedzielę Zagłębie Sosnowiec gra mecz ze Stalą Mielec. Kibice muszą się liczyć z utrudnieniami.

W niedzielę podopieczni Dariusza Banasika podejmować będą Stal Mielec. Przypomnijmy, że po środowym zwycięstwie w Suwałkach, sosnowiczanie wrócili na drugie miejsce w tabeli i są na dobrej drodze, by awansować do Lotto Ekstraklasy. Portal 90minut.pl szanse te ocenia na 67 procent. Dla porównania szanse na awans trzeciej Chojniczanki wynoszą 11 proc., czwartego GKS-u Katowice 9 proc., a szóstego Górnika Zabrze zaledwie 3 procent.

– Nie ma co patrzeć na tabelę. Jeżeli będziemy wygrywać do końca, to wtedy będziemy się cieszyć. Do zdobycia pozostało jeszcze dziewięć punktów. Wszystko może się zdarzyć. Nie popadamy w hurraoptymizm. Praca i pokora – uspokaja trener Dariusz Banasik.

W trzech ostatnich kolejkach gracze Zagłębia zagrają z rywalami z dolnej części tabeli – Stalą Mielec (21 maja), Chrobrym Głogów (28 maja) i GKS-em Tychy (4 czerwca). Do wywalczenia awansu wystarczy zdobyć siedem punktów.

W niedzielę sosnowiczanie zmierzą się na Stadionie Ludowym ze Stalą Mielec. Kibice muszą się jednak liczyć z utrudnieniami przy dojściach do stadionu. Trwa bowiem remont przy ulicy Kresowej i zalewie Stawiki.

Pod wejście i na trybunę odkrytą będzie można dostać się tylko głównym mostem, który jest na wprost kas. Przejście do Punktu Obsługi Kibica będzie możliwe tylko najbliższym mostem, po drugiej stronie Brynicy, czyli od strony III Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa.

Ulica Kresowa jest w trakcie remontu, dlatego przejścia od strony Stadionu Ludowego między kasami a POK-iem i między kasami a Siedliskiem Stawiki, będą wyłączone z użytku.

Początek meczu Zagłębia Sosnowiec ze Stalą Mielec o godz. 20.30.

CZYTAJ TAKŻE:

Prace na Stawikach idą pełną parą. Zerwano już stary asfalt ze spacerowej alejki. To jednak dopiero początek zmian. Miasto za blisko 3,3 mln zł zmienia całą infrastrukturę wokół Stawików. Prace rozpoczęły się od zerwania starego asfaltu ze spacerowej alejki. Powstanie tutaj...