Koncerty, teatr ognia, widowisko multimedialne, turnieje sportowe to wszystko działo się w czasie Dębowego Maj Festiwalu. Za nami trzy dni pełne aktywności i wydarzeń kulturalnych.

Nad Pogorią III m.in. rozegrano turniej streetbala, odbył się VI Europejski Rajd Rodzinny, w szranki stanęli breakdancerzy, prowadzono zajęcie fitness i cross fit, zorganizowano warsztaty windsurfingowe i tenisowe oraz pokazy sztuk walki. Spragnieni wrażeń próbowali swoich sił na wielkich, dmuchanych torach przeszkód.

Z kolei na Zielonej odbył się turniej plażówki, skatepark zapełnił się miłośnikami deskorolek, rolek, hulajnóg i bmxów, na chętnych czekała ścianka wspinaczkowa, a najmłodsi szaleli na dmuchańcach. Nie zabrakło również zajęć plastycznych i pokazów grupy ratowniczej z psami.

Tegoroczną nowością była strefa kultury w Fabryce Pełnej Życia. Tam młodzież z grupy teatralnej Prima Sort wystawiła multimedialny spektakl „Co widziała Pani Z.?”, oparty na motywach sztuki „W Dąbrowie Górniczej” Gabrieli Zapolskiej. Na scenie wystąpili także Patrick the Pen, Daria Zawiałow, Bownik i Bokka.

W piątek, 4 maja można było podziwiać teatr ognia Azis Light, który zaprezentował widowisko Rock Stars.