Jurajscy Rycerze nie mieli łatwej przeprawy w pierwszym spotkaniu nowego sezonu. Warta Zawiercie pokonała Ślepsk Suwałki 3:1.

Zespół prowadzony przez Igora Kolakovicia został przed sezonem solidnie wzmocniony. W drużynie pojawili się choćby Uroš Kovačević, brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Tokio Facundo Conte czy Dawid Konarski. Nowi zawodnicy mają zapewnić Warcie lepszą jakość.

Nie była ona jednak aż tak widoczna w pierwszym spotkaniu. Kibice w Zawierciu obserwowali niezwykle wyrównane spotkanie. Choć końcowy wynik na to nie wskazuje, tak Warta miała, szczególnie w pierwszych dwóch setach, spore problemy.

W pierwszej odsłonie odrobili stratę czterech punktów i wygrali do 23. W drugim secie mimo wyrównanej rywalizacji przegrali dwoma „oczkami”. Tylko w trzeciej odsłonie od początku do końca prowadzili i wygrali do 23. Ostatni set także padł łupem Warty i w porównaniu do poprzednich gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami z Suwałk.

Podopieczni trenera Kolakovicia kolejne spotkanie ligowe rozegrają w niedzielę, 10 października. Zmierzą się w Gdańsku z miejscowym Treflem. Następne spotkanie na własnej hali Warta rozegra niecały tydzień później, 16 października z GKS-em Katowice.