Po wakacjach osiedle Stawki w Sławkowie zyska nowe oświetlenie. W sumie zainstalowanych zostanie ponad siedemdziesiąt nowych latarni.

W rejonie ulicy Stawki, Jaśminowej, Makowej, Konwaliowej, Storczyków, Słonecznikowej i Stokrotek w Sławkowie zainstalowanych zostanie ponad siedemdziesiąt latarni.

Ekologiczne oświetlenie rozwiąże problem ciemności, z którymi zmagają się mieszkańcy tego regionu Sławkowa. Jak przekonują urzędnicy, zastosowanie oświetlenia ulicznego LED pozwoli znacznie zredukować koszty zużycia energii oraz eksploatacji lamp.

– Wartość prac przekracza pół miliona złotych. Środki pozyskaliśmy z Metropolitalnego Funduszu Solidarności GZM. Wkład własny miasta to piętnaście procent tej kwoty – podkreśla Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa. – Realizacja inwestycji dotyczy budowy systemu oświetlenia dla całego osiedla, o którym mówi się w zasadzie od 2008 roku. Dzięki pozyskanym środkom z metropolii rozwiążemy ostatecznie bardzo istotny problem dla mieszkańców tej części miasta – dodaje.

To niejedyna inwestycja, jaka będzie w najbliższym czasie realizowana w Sławkowie dzięki środkom pozyskanym z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W sumie miasto otrzyma z metropolii ponad 1,3 mln złotych.