Zakończyły się poszukiwania zaginionego 18-latka, który zaginął w wodzie. Ciało wyłowiono z Pogorii III w środę, 12 czerwca.

Od wtorku, nad zalewem Pogoria III, prowadzone były czynności poszukiwawcze za 18-latkiem mieszkańcem Sosnowca, który zaginął w wodzie. Według relacji świadków, nastolatek pływał na rowerze wodnym z koleżanką. W pewnym momencie wskoczył do wody i już nie wypłynął.

– Po godz. 18-tej otrzymaliśmy informację, o mężczyźnie w wieku ok. 18 lat, który wyskoczył z rowerka wodnego i nie wypłynął na powierzchnię – mówi kapitan Adam Dollinger z Komendy Miejskiej PSP w Dąbrowie Górniczej.

Tragedia na jeziorze Pogoria III - fot. KMP w Dąbrowie Górniczej
Tragedia na jeziorze Pogoria III – fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

Akcja poszukiwawcza trwała do późnych godzin wieczornych, niestety działania te nie przyniosły rezultatu. Prace zostały wznowione w środę rano. Akcję prowadziła specjalna grupa płetwonurków z Bytomia.

Niestety, po wielu godzinach poszukiwań, po godz. 11:00 ciało 18-latka zostało wyłowione z jeziora. – 18-latek został wyłowiony przez grupę płetwonurków ze zbiornika wodnego Pogoria III, w rejonie gdzie był ostatni raz widziany. Niestety młody mężczyzna nie żyje – mówi asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej policji w Dąbrowie Górniczej.

Na miejscu pracuje dąbrowska policja oraz wezwany na miejsce prokurator.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Trwa akcja poszukiwawcza na Pogorii III w Dąbrowie Górniczej