echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W Dąbrowie Górniczej panuje głód. Głód mieszkań komunalnych, na które czeka się latami. Sytuację poprawić ma powołanie Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które zajmie się m.in. budową osiedla w Gołonogu.

W dębowym mieście na mieszkanie komunalne czeka ponad tysiąc rodzin lub osób z listy wynajmu, zamian lokali, a także w ramach realizacji wyroków sądowych o eksmisję z przyznanym prawem do lokalu socjalnego. Mieszkań brakuje i czeka się na nie kilka lat. Sytuację poprawić ma powołanie Towarzystwa Budownictwa Społecznego, którego do tej pory w Dąbrowie nie było.

Miasto liczy, że pojawienie się TBS wywoła ruch na liście oczekujących, a tym samym będzie większa możliwość rozwiązywania problemów mieszkaniowych osób najbiedniejszych.

Jak informuje dąbrowski magistrat, na początek TBS zajmie się budową kilku bloków komunalnych w dzielnicy Gołonóg, w rejonie ulic Wybickiego, alei Zagłębia Dąbrowskiego i Kwiatkowskiego.

– Zgodnie z zapisami „Polityki Mieszkaniowej”, przyjętej przez radnych podczas grudniowej sesji, trwają obecnie przygotowania do powołania spółki TBS. W oparciu o przygotowaną na zlecenia miasta koncepcję, spółka będzie mogła zamówić projekt budowlany i na jego podstawie rozpocząć na terenie byłego ośrodka dla dzieci niewidomych budowę zupełnie nowego osiedla komunalnego – mówi Bartosz Matylewicz, rzecznik UM Dąbrowa Górnicza.

Powołanie TBS stwarza także szansę na pozyskanie dodatkowych funduszy na budowę osiedla w Gołonogu, m.in. z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku miasto zdecydowało się wyburzyć budynek po byłym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Gołonogu, ponieważ nie było chętnych na jego kupno.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);