Szkoła Podstawowa nr 1 w Porębie ma nowe pracownie – muzyczną i logopedyczną, a także dodatkowo świetlicę do gier i zabaw. Sale zostały gruntownie wyremontowane i wyposażone.

Cajon, czyli afrykańska skrzynia perkusyjna, trójkąty, marakasy, klawesy, dzwonki naciskane diatoniczne i shaker perkusyjny – to cały wachlarz nowych instrumentów muzycznych, jakie niedawno pojawiły się w zupełnie nowej pracowni muzycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie. Wcześniej sala została gruntownie wyremontowana, zamontowano także monitor interaktywny, a z początkiem tego roku dyrekcja podstawówki dokupiła tutaj nowe meble.

Wielka metamorfoza miejskiej placówki – fot. UM Poręba

– Tak powstała nowoczesna sala muzyczna, która będzie służyła uczniom również do zajęć surdopedagogicznych i rytmicznych – mówi Agnieszka Andrzejewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie. – Odbywają się tutaj także zajęcia muzyczne w ramach opieki świetlicowej – dodaje.

Wielka metamorfoza miejskiej placówki – fot. UM Poręba

To jednak nie koniec zmian. Równie spektakularną metamorfozę przeszła także szkolna pracownia logopedyczna. – Została wyremontowana i kompletnie wyposażona w nowoczesne pomoce logopedyczne. Dla przykładu: w gry i środki dydaktyczne takie jak trening logopedyczny, bambikowe logoprzygody, grafomotoryka od szlaczka krzywego, treningi logopedyczne, ale też multimedialne programy: np. zestaw logopedii Pro Gold czy mTalent percepcja słuchowa – wylicza dyrektor Andrzejewska. – Mali podopieczni z przyjemnością popracują nad swoją percepcją słuchową czy wzrokową, a także wzbogacą swoje słownictwo – podkreśla z dumą pani dyrektor.

Wielka metamorfoza miejskiej placówki – fot. UM Poręba

Dodatkowo, przy okazji tego projektu, udało się utworzyć w szkole dodatkową świetlicę gier i zabaw, wyposażoną w cztery stanowiska komputerowe oraz kolorowe szafki na książki dla uczniów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą nosić książek do i z domu. Będą mogli zostawić je właśnie tutaj.