Chociaż do wakacji jeszcze trochę czasu to sezon wakacyjny na sosnowieckich Stawikach trwa w pełni. Amatorzy sportów wodnych korzystają już z wakeparku.

Założony kilka lat temu przez członków kadry Polski w narciarstwie wodnym, sosnowiecki ośrodek Wake Zone Stawiki przyciąga coraz więcej osób. W tym roku otwarcie wake parku miało miejsce w sobotę, 28 kwietnia. Amatorzy sportów wodnych mogą z niego korzystać codziennie od godziny 10:00 do zmroku.

– Od czerwca rusza klub sportowy dla dzieci. Zajęcia z instruktorami będą prowadzone trzy razy w tygodniu – mówi Adrian Massalski z Wake Zone Stawiki.

Wake Zone Stawiki - fot. Facebook
Wake Zone Stawiki – fot. Facebook

Również w czerwcu mieszkańcy regionu i nie tylko będą mogli korzystać z największego toru przeszkód w Polsce, który buduje Wake Zone Stawiki.

Warto wspomnieć, że Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego ogłosił, że w Sosnowcu odbędą się IX Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie i Wakeskacie. W ostatni weekend lipca (28-29) najlepsi zawodnicy z całego kraju zjawią się na sosnowieckich Stawikach, żeby walczyć o medale.

Polecamy także:

Sosnowiec stanie się wakeboardową stolicą Polski