Lato w pełni, a część z nas marzy o tym, żeby rozłożyć na zielonej, kwitnącej łące mięciutki kocyk i w promieniach słońca oddać się ulubionej lekturze. Gdzie jeszcze lubimy czytać?

Lato to czas słodkiego lenistwa, kiedy bez reszty możemy oddać się książkowemu szaleństwo, nadrabiając kilkumiesięczne zaległości.

Chociaż regularnie pojawiające się dane dotyczące poziomu czytelnictwa w Polsce są zatrważające, Polacy lubią czytać, jednak coraz częściej tradycyjną, papierową książkę wypierają czytniki, dzięki którym książkę możemy mieć zawsze przy sobie. Niezależnie od wybieranej przez nas formy, książka może towarzyszyć nam w wielu miejscach: w drodze do pracy, w ogrodzie, w plenerze czy na wycieczce.

Najchętniej czytamy w domu, gdzie możemy spokojnie usiąść na ulubionej kanapie, przykryć się ciepłym kocykiem i oddać się błogiej lekturze. W ciepłe, letnie dni wolimy jednak parki lub plaże, gdzie korzystając z kąpieli słonecznych, możemy poczytać najnowszą pozycję. Mieszkańcy Zagłębia mogą skorzystać z propozycji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej, która jak co roku organizuje akcję „Biblioteka na plaży”.

Chętnie czytamy również w komunikacji miejskiej, stojąc w korku lub w kolejce. Dzięki temu nasza podróż lub oczekiwanie na umówioną wizytę mijają szybciej, a my nie mamy świadomości zmarnowanego czasu.

A kiedy skończy się już rok szkolny, a w pracy dostaniemy upragniony urlop, możemy w końcu zabrać książkę na wakacje. Tu ogranicza nas jedynie nasz budżet i kreatywność. Pakujemy torbę, zabieramy najpotrzebniejsze rzeczy, a następnie przeżywamy przygody z lubianymi przez nas bohaterami.

Wakacje z książką - fot. Pixabay
Wakacje z książką – fot. Pixabay

Lato w pełni, a my mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne książki. Trzy, najbardziej kreatywne osoby, które udostępnią swoje zdjęcie z książką (w komentarzu pod tym postem, na naszym facebookowym profilu), z dopiskiem: #KsiążkaNaUrlopie otrzymają od nas jedną z nagród.

Do wygrania: „Zaginiona dziewczyna” Gillian Flynn, „Nieproszony gość” Charlotte Link oraz „Ameryka po kawałku” Marka Wałkuskiego. Na Wasze zdjęcia czekamy do 18 sierpnia, do godz. 10:00.

Spośród nadesłanych zdjęć Redakcja wybierze najciekawsze i najbardziej kreatywne zdjęcie przedstawiające miejsce do którego zabieracie książkę. Dopiero wybierasz się w podróż? Nic straconego, zrób ciekawe zdjęcie w miejscu w którym spędzasz wolny czas czytając ulubioną lekturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here