Sytuacja w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim wygląda lepiej niż było to kilka tygodni temu. Na ulice wyruszy drugi wymazobus.

Sytuacja w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim powoli wraca do normy. Wykonano już tysiąc testów wśród personelu medycznego i pacjentów. – Nasz szpital jest „czysty”, czyli nie ma żadnych zakażeń. Oczywiście cały czas monitorujemy sytuację i na bieżąco wykonujemy testy – informuje dyrekcja sosnowieckiej placówki.

Pod koniec kwietnia szpital otworzył izbę przyjęć dla oddziałów: chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznej oraz dla oddziału neurologii z pododdziałem udarowym. – W najbliższym czasie planujemy otwarcie kolejnych oddziałów: urologicznego, a następnie geriatrycznego – przekazuje szpital.

Przypomnijmy, nieprzerwanie pracuje oddział ginekologiczno-położniczy, do którego prowadzi osobne, odizolowane wejście. W ten sposób szpital zadbał o bezpieczeństwo i zdrowie przyszłych mam.

Drodzy Państwo, cieszymy się, bo mamy dzisiaj 3 dobre informacje❗️☺️

1️⃣ Nasz szpital jest „czysty”, czyli nie ma…

Opublikowany przez Sosnowiecki Szpital Miejski sp z oo Środa, 29 kwietnia 2020

Drugi wymazobus w Sosnowcu

Szpital z inicjatywy Urzędu Miasta uruchamia drugi wymazobus. – Chcemy tym samym pomóc naszemu sanepidowi, który nie nadąża z przeprowadzaniem testów. Dzięki drugiemu wymazobusowi szybciej i sprawniej będą przeprowadzane testy – tłumaczy dyrekcja szpitala.

Ambulans będzie pobierał wymazy od osób, które przebywają w izolacji. Podkreślam, że chodzi o mieszkańców, którzy przebywają w izolacji po kontakcie z osobą zarażoną – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – Robimy tak dlatego, że chcemy, aby nasi mieszkańcy mogli wreszcie odetchnąć z ulgą w przekonaniu, że mogą już wyjść z kwarantanny – dodaje. Koszty działania specjalnego wymazobusa pokryje szpital.

Pierwszy wymazobus w Sosnowca został uruchomiony kilka tygodni temu. Specjalnie przeszkolony personel wymazobusu jest wyposażony w kombinezony ochronne, gogle oraz maseczki.